ХОЛ: Михајловић ушао, Херенвен окренуо Фортуну из 1 у 2!

Занимљив окршај у Ситарду припао гостима.

Фудбал 24.02.2019 | 12:15
Херенвен је коначно живнуо и после три везана ремија стигао до победе у холандском шампионату. И то на гостовању против Фортуне у Ситарду где је било 4:2 после заостака од 2:1 на полувремену.

Изгледао је гостујући тим врло изгубљено у првих 45 минута, а када су Лампру и Димерс донели два гола предности Фортуни на истеку пола часа игре никоме у плаво-белим дресовима није било право. Ипак, у финишу првог полувремена Херенвен је успео да дође до поготка, а штопер Хуг био је стрелац у надокнади. Друго полувреме почело је офанзивом гостију а Ван Берген је у 61. поравнао на 2:2.

Занимљив детаљ догодио се у 71. минуту када је тренер Херенвена у игру послао младог српског репрезентативца Немању Михајловића.

Некадашњи везиста Партизана одиграо је солидних 20 минута и заједно са саиграчима стигао до поптуног преокрета. Најбољи стрелац Херенвена Сем Ламерс два пута је успео да матира домаћег голмана (једном са беле тачке) и донесе гостима вредну победу, како би мирније дочекали наставак сезоне.

ХОЛАНДИЈА 1 - 23. КОЛО