HOL: Mihajlović ušao, Herenven okrenuo Fortunu iz 1 u 2!

Zanimljiv okršaj u Sitardu pripao gostima.

Fudbal 24.02.2019 | 12:15
Herenven je konačno živnuo i posle tri vezana remija stigao do pobede u holandskom šampionatu. I to na gostovanju protiv Fortune u Sitardu gde je bilo 4:2 posle zaostaka od 2:1 na poluvremenu.

Izgledao je gostujući tim vrlo izgubljeno u prvih 45 minuta, a kada su Lampru i Dimers doneli dva gola prednosti Fortuni na isteku pola časa igre nikome u plavo-belim dresovima nije bilo pravo. Ipak, u finišu prvog poluvremena Herenven je uspeo da dođe do pogotka, a štoper Hug bio je strelac u nadoknadi. Drugo poluvreme počelo je ofanzivom gostiju a Van Bergen je u 61. poravnao na 2:2.

Zanimljiv detalj dogodio se u 71. minutu kada je trener Herenvena u igru poslao mladog srpskog reprezentativca Nemanju Mihajlovića.

Nekadašnji vezista Partizana odigrao je solidnih 20 minuta i zajedno sa saigračima stigao do poptunog preokreta. Najbolji strelac Herenvena Sem Lamers dva puta je uspeo da matira domaćeg golmana (jednom sa bele tačke) i donese gostima vrednu pobedu, kako bi mirnije dočekali nastavak sezone.

HOLANDIJA 1 - 23. KOLO