ПЛ БиХ: У мечу ''црвено-црних'' славио Челик!

Челик послије три и по године побиједио Слободу! Зеничани у дербију пред својим навијачима савладали Слободу 2:1 (2:0).

Фудбал 24.02.2019 | 10:30
У једном од дербија 20. кола Премијер лиге БиХ, зенички Челик је пред око 2.000 гледалаца на "Билином пољу" угостио тузланску Слободу те славио резултатом 2:1 (2:0).

Челик је бољу игру крунисао већ у 27. минуту када је по лијевој страни прошао капитен Анел Дедић те на првој стативи проиграо Хариса Дилавера, а он ефектно погодио за 1:0. Дилавер је у 32. минуту био у изгледној прилици да повиси вођство свог тима, али је његов шут завршио поред гола.

Дилавер је у 45. минуту ипак повисио на 2:0, овог пута на асистенцију Нермина Јамака. С тим резултатом се и отишло на одмор.

У наставку је Слобода голом Саида Хусејиновића у 48. минуту смањила на 2:1, те мечу вратила неизвјесност, али до краја нису успјели поравнати.

Зеничани су, тако, први пут након љета 2015, односно након 3,5 године, славили у дуелу против Слободе.

"Почети полусезону с три бода доста је задовољавајуће, посебно против Слободе, која је озбиљан противник и која игра модеран фудбал. Очекивали смо да ће вршити притисак те ако их одбијемо да ћемо добити прилику кренути на њихову половину. То се и десило", рекао је тренер Челика Андан Орнек.

Наводи како су имали доста проблема у првих 15-ак минута.

"Овакве је утакмице стварно тешко побиједити. Задовољни смо и сретни, јер смо играли против тешког противника", казао је Орнек, који је најавио нови разговор с предсједником Ајдином Олгуном.

Проблеми које су имали око састава, казао је, нису ријешени, али није их додатно желио образлагати шта ће тражити на том разговору с предсједником Оглуном. За претпоставити је да ће тема бити проблем страних играча, јер је регистрован само голман Бојан Павловић.

Гостујући тренер Златан Налић истакао је како је ово била типична утакмица првог кола након првенствене паузе те је због тога, како се изразио, било доста тога нејасно.

"Имали смо потешкоћа да уђемо исправно у игру, нисмо успјели и то нас је коштало три бода. Штета што смо први период одиграли неспретно и несретно, што нас је коштало та три бода", казао је Налић, који је додао да су у другом дијелу пружили много бољу игру због чега су и награђени једним голом, али недовољно за макар изједначење.