Оно кад хоћеш да центрираш, па случајно даш гол за ПЛ!

Лидс једва поразио Болтон срећним голом Македонца Алиоског у 68. минуту.

Фудбал 23.02.2019 | 20:40
Норич је задржао два бода предности над Лидсом у трци за прво место у Чемпионшипу (уз меч више), после сјајног преокрета на свом терену и победе над жилавим Бристол Ситијем од 3:2. Није било лако пуленима немачког тренера Фаркеа, посебно после првих 45 минута када су солидни гости водили са 2:1 погоцима Патерсона и Доуде.

Ипак, сјајни шкотски везиста Кени Меклин није дозволио изненађење, његов други погодак и гол талентованог нападача Бена Годфрија почетком другог дела комплетирали су преокрет, клачионичарски речено из 2-1, и донели важну победу Канаринцима који настављају са добрим и ефикасним издањима.

Њихов такмац Лидс теже него што се очекивало је савладао Болтон на свом терену са 2:1, а за погодак одлуке побринуо се Македонац Езгјан Алиоски у 68. минуту. На време је јоркширски великан стигао до предности у првом полувремену и то са беле тачке преко Патрика Банфорда, али је Марк Биверс у 23. минуту изједначујућим поготком заледио Еланд Роуд.

Екипа Марсела Бијелсе је доминирала и нападала током целог другог дела, а нехотични покушај центаршута Алиоског испоставио се као победоносни за Паунове из Јоркшира, који су у сваком колу све ближе и ближе коначном циљу - повратку у Премијер лигу после 15 година.

ЕНГЛЕСКА 2 - 34. коло: