Ono kad hoćeš da centriraš, pa slučajno daš gol za PL!

Lids jedva porazio Bolton srećnim golom Makedonca Alioskog u 68. minutu.

Fudbal 23.02.2019 | 20:40
Norič je zadržao dva boda prednosti nad Lidsom u trci za prvo mesto u Čempionšipu (uz meč više), posle sjajnog preokreta na svom terenu i pobede nad žilavim Bristol Sitijem od 3:2. Nije bilo lako pulenima nemačkog trenera Farkea, posebno posle prvih 45 minuta kada su solidni gosti vodili sa 2:1 pogocima Patersona i Doude.

Ipak, sjajni škotski vezista Keni Meklin nije dozvolio iznenađenje, njegov drugi pogodak i gol talentovanog napadača Bena Godfrija početkom drugog dela kompletirali su preokret, klačioničarski rečeno iz 2-1, i doneli važnu pobedu Kanarincima koji nastavljaju sa dobrim i efikasnim izdanjima.

Njihov takmac Lids teže nego što se očekivalo je savladao Bolton na svom terenu sa 2:1, a za pogodak odluke pobrinuo se Makedonac Ezgjan Alioski u 68. minutu. Na vreme je jorkširski velikan stigao do prednosti u prvom poluvremenu i to sa bele tačke preko Patrika Banforda, ali je Mark Bivers u 23. minutu izjednačujućim pogotkom zaledio Eland Roud.

Ekipa Marsela Bijelse je dominirala i napadala tokom celog drugog dela, a nehotični pokušaj centaršuta Alioskog ispostavio se kao pobedonosni za Paunove iz Jorkšira, koji su u svakom kolu sve bliže i bliže konačnom cilju - povratku u Premijer ligu posle 15 godina.

ENGLESKA 2 - 34. kolo: