ЕЛ: Ласо надмудрио Радоњића у Мадриду!

Кошаркаши Бајерна из Минхена поражени су на гостовању од Реал Мадрида са 91:78, у 23. колу Евролиге.  Бајерн без шансе у Мадриду! Реал све решио у трећој деоници коју је добио са 29:13.  Реалу нетакнута круна против Бајерна.  Шампион Европе у трећој четвртини преломио меч против екипе Дејана Радоњића.

Кошарка 22.02.2019 | 23:20
Домаћи кошаркаши меч су решили у трећој четвртини коју су добили са убедљивих 29:13. Екипа Дејана Радоњића покушала је да се врати у последњој деоници, међутим Реал је одбио тај налет.

Мадриђани су овим победом и теоретски обезбедили пласман у плеј-оф седму годину у низу.

Најефикаснији у победничком саставу био је Серхио Љуљ са 15 поена, по 13 су постигли Габријел Дек, Џејси Керол и Ентони Рендолф, док је десет убацио Валтер Таварес.

Српски кошаркаш Владимир Лучић одиграо је добар меч и завршио га је са учинком од 10 поена и шест скокова. Немања Дангубић постигао је седам поена, док је најефикаснији у пораженом саставу био Данило Бартел са 14 поена.

Реал је славио против Бајерна у 23. колу Евролиге.

Пред више од 10.000 својих навијача Мадриђани су уписали тријумф резултатом 91:78 (22:17, 20:22, 29:13, 20:26).

Баварци су се одлично носили првих 20 минута, а онда је домаћин направио разлику, која је одлучила меч.

Реал је направио серију 20:8 у првих седам минута треће четвртине, а после техничке грешке Леона Радошевића и три везана промашена шута Бајерна за три поена, у последњи период ушао је са "плус 19" (71:52), што је било недостижно за госте.

Серхио Љуљ предводио је домаћи тим са 15 поена и седам асистенција, док су Џејси Керол, Габријел Дек и Ентони Рендолф постигли по 13 погодака.

Шампиону Европе то је био 18. тријумф ове сезоне у Евролиги, уз пет пораза, колико има и ЦСКА на другој позицији.

У екипи Бајерна, који се налази на осмом месту са скором 11-12, најефикаснији је био Данило Бартел са 14 погодака, а по 10 поена постигли су Петери Копонен, Нихад Ђедовић и Владимир Лучић (шут за три 4/6), који је имао и шест скокова.

Немања Дангубић завршио је меч са учинком од седам поена, уз три скока и две асистенције

Реал је остао на деоби друге позиције, Бајерн направио корак уназад када је у питању борба за ТОП 8. Други везани пораз доживели су изабраници Дејана Радоњића у Шпанији, тако да сада имају исти однос победа и пораза (11-12) као осмопласирана Басконија, која их је тукла у прошлом колу. Мадриђани су вечерас славили са 91:78. У првом делу тим из Минхена био је у егалу, али када су Краљевићи додали гас Немци нису имали решења.

Реал је на полувреме отишао са само три поена вишка (42:39) и то је будило наду код навијача гостујућег Бајерна да могу до чуда сличног оном када су срушили Фенербахче у Минхену пре три кола. Али трећа деоница отклонила је све дилеме. Реал је утегао одбрану, појачао напад и тих десет минута добио са 29:13. За Бајерн више није било повратка. "Жута минута" Радоњићевом тиму догодила се средином треће деонице, када су за четири минута убацили само два поена. Реал им је тада побегао на 62:47, односно 71:52...

У прва три минута послендје четвртине Бајерн се спустио на минус 15, али домаћи су рутински одговорили и спречили било какву врсту драме.

Победничку екипу предводио је Серхио Љуљ са 15 поена. Пратили су га Габријел Дек, Ентони Рендолф и Џејси Керол са по 13, односно Валтер Таварес са 10. Мадриђани су тројке шутирали 10/25. На другој страни предњачио је Данило Бартел - 14 кошева. Владимир Лучућ постигао је 10 (4/6 за два), а Немања Дангубић седам поена (2/4 за два, 1/1 за три).

Барселона - Басконија 77:67

ТАБЕЛА:Фенербахче 20-3, ЦСКА 18-5, Реал 18-5, Ефес 15-8, Барселона 14-9, Армани 12-11, Олимпијакос 12-11, Бајерн 11-12, Басконија 11-12, Макаби 10-13, Панатинаикос 10-13, Химки 9-14, Жалгирис 9-14, Будућност 6-17, Гран Канарија 6-17, Дарушафака 3-20.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт