EL: Laso nadmudrio Radonjića u Madridu!

Košarkaši Bajerna iz Minhena poraženi su na gostovanju od Real Madrida sa 91:78, u 23. kolu Evrolige.  Bajern bez šanse u Madridu! Real sve rešio u trećoj deonici koju je dobio sa 29:13.  Realu netaknuta kruna protiv Bajerna.  Šampion Evrope u trećoj četvrtini prelomio meč protiv ekipe Dejana Radonjića.

Košarka 22.02.2019 | 23:20
Domaći košarkaši meč su rešili u trećoj četvrtini koju su dobili sa ubedljivih 29:13. Ekipa Dejana Radonjića pokušala je da se vrati u poslednjoj deonici, međutim Real je odbio taj nalet.

Madriđani su ovim pobedom i teoretski obezbedili plasman u plej-of sedmu godinu u nizu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Serhio Ljulj sa 15 poena, po 13 su postigli Gabrijel Dek, Džejsi Kerol i Entoni Rendolf, dok je deset ubacio Valter Tavares.

Srpski košarkaš Vladimir Lučić odigrao je dobar meč i završio ga je sa učinkom od 10 poena i šest skokova. Nemanja Dangubić postigao je sedam poena, dok je najefikasniji u poraženom sastavu bio Danilo Bartel sa 14 poena.

Real je slavio protiv Bajerna u 23. kolu Evrolige.

Pred više od 10.000 svojih navijača Madriđani su upisali trijumf rezultatom 91:78 (22:17, 20:22, 29:13, 20:26).

Bavarci su se odlično nosili prvih 20 minuta, a onda je domaćin napravio razliku, koja je odlučila meč.

Real je napravio seriju 20:8 u prvih sedam minuta treće četvrtine, a posle tehničke greške Leona Radoševića i tri vezana promašena šuta Bajerna za tri poena, u poslednji period ušao je sa "plus 19" (71:52), što je bilo nedostižno za goste.

Serhio Ljulj predvodio je domaći tim sa 15 poena i sedam asistencija, dok su Džejsi Kerol, Gabrijel Dek i Entoni Rendolf postigli po 13 pogodaka.

Šampionu Evrope to je bio 18. trijumf ove sezone u Evroligi, uz pet poraza, koliko ima i CSKA na drugoj poziciji.

U ekipi Bajerna, koji se nalazi na osmom mestu sa skorom 11-12, najefikasniji je bio Danilo Bartel sa 14 pogodaka, a po 10 poena postigli su Peteri Koponen, Nihad Đedović i Vladimir Lučić (šut za tri 4/6), koji je imao i šest skokova.

Nemanja Dangubić završio je meč sa učinkom od sedam poena, uz tri skoka i dve asistencije

Real je ostao na deobi druge pozicije, Bajern napravio korak unazad kada je u pitanju borba za TOP 8. Drugi vezani poraz doživeli su izabranici Dejana Radonjića u Španiji, tako da sada imaju isti odnos pobeda i poraza (11-12) kao osmoplasirana Baskonija, koja ih je tukla u prošlom kolu. Madriđani su večeras slavili sa 91:78. U prvom delu tim iz Minhena bio je u egalu, ali kada su Kraljevići dodali gas Nemci nisu imali rešenja.

Real je na poluvreme otišao sa samo tri poena viška (42:39) i to je budilo nadu kod navijača gostujućeg Bajerna da mogu do čuda sličnog onom kada su srušili Fenerbahče u Minhenu pre tri kola. Ali treća deonica otklonila je sve dileme. Real je utegao odbranu, pojačao napad i tih deset minuta dobio sa 29:13. Za Bajern više nije bilo povratka. "Žuta minuta" Radonjićevom timu dogodila se sredinom treće deonice, kada su za četiri minuta ubacili samo dva poena. Real im je tada pobegao na 62:47, odnosno 71:52...

U prva tri minuta poslendje četvrtine Bajern se spustio na minus 15, ali domaći su rutinski odgovorili i sprečili bilo kakvu vrstu drame.

Pobedničku ekipu predvodio je Serhio Ljulj sa 15 poena. Pratili su ga Gabrijel Dek, Entoni Rendolf i Džejsi Kerol sa po 13, odnosno Valter Tavares sa 10. Madriđani su trojke šutirali 10/25. Na drugoj strani prednjačio je Danilo Bartel - 14 koševa. Vladimir Lučuć postigao je 10 (4/6 za dva), a Nemanja Dangubić sedam poena (2/4 za dva, 1/1 za tri).

Barselona - Baskonija 77:67

TABELA:Fenerbahče 20-3, CSKA 18-5, Real 18-5, Efes 15-8, Barselona 14-9, Armani 12-11, Olimpijakos 12-11, Bajern 11-12, Baskonija 11-12, Makabi 10-13, Panatinaikos 10-13, Himki 9-14, Žalgiris 9-14, Budućnost 6-17, Gran Kanarija 6-17, Darušafaka 3-20.

Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport