ФРА: Суботић волејом, Сент Етјенов викенд за маштање!

Довољно за победу на гостовању код Дижона.  Суботић херој Сент Етјена, Стразбур и Лил без победника.  Фудбалери Сент Етјена победили су на гостовању Дижон резултатом 1:0, у 26. колу Лиге 1.

Фудбал 22.02.2019 | 22:05
Некадашњи репрезентативац Србије Невен Суботић постигао је једини погодак на мечу. Казри је у 64. минуту центрирао из корнера, а Суботић је ногом савладао Алана.

До краја меча нисмо видели голове и захваљујући српском штоперу Сент Етјен остварио је 12. победу у лиги. Дижон се налази у зони испадања са 20 бодова.

У каснијем термину, фудбалери Стразбура и Лила одиграли су без победника 1:1. Другопласирана екипа Лига 1 дошла је до вођства у 42. минуту преко Иконеа, међутим домаћи састав успео је да изједначи у 68. преко Гончалвеса.

Лил после 26. одиграних утакмица има 51 бод и заузима друго место, док је Стразбур осми са 37.

Дефанзивно перфектан, овог пута и нападачки учинковит. Невен Суботић је у 26. колу Лиге 1 постигао овосезонски првенац и Сент Етјену донео три бода на гостовању код дављеника из Дижона – 1:0.

Једини гол на мечу пао је у 64. минуту када се сада већ можемо да кажемо бивши репрезентативац Србије лукаво извукао на корнер са десне стране и центаршут Вахбија Казрија дочекао на 13 метара од гола уместо у петерцу. Баш зато је и био потпуно сам што је маестрално исористио финим волејом који више приличи неком везисти но штоперу. Али Суботић је увек и био штопер са осећајем за лопту. Дижонов голман овде ништа није могао.

Као што рекосмо, Суботић, а и остатак Сент Етјенове екипе, обавили су посао и у дефанзиви, па је резултат остао непромењен, Зелени су бар привремено прескочили Олимпик из Марсеља на четвртом месту на табели, па се чак опасно приближили и Лиону, који у недељу на концу 26. кола гостује у Монаку. Марсељ иде на ноге Монаку, тако да Сент Етјен има чему да се нада овог викенда. Све захваљујући Суботићевомволеју.