FRA: Subotić volejom, Sent Etjenov vikend za maštanje!

Dovoljno za pobedu na gostovanju kod Dižona.  Subotić heroj Sent Etjena, Strazbur i Lil bez pobednika.  Fudbaleri Sent Etjena pobedili su na gostovanju Dižon rezultatom 1:0, u 26. kolu Lige 1.

Fudbal 22.02.2019 | 22:05
Nekadašnji reprezentativac Srbije Neven Subotić postigao je jedini pogodak na meču. Kazri je u 64. minutu centrirao iz kornera, a Subotić je nogom savladao Alana.

Do kraja meča nismo videli golove i zahvaljujući srpskom štoperu Sent Etjen ostvario je 12. pobedu u ligi. Dižon se nalazi u zoni ispadanja sa 20 bodova.

U kasnijem terminu, fudbaleri Strazbura i Lila odigrali su bez pobednika 1:1. Drugoplasirana ekipa Liga 1 došla je do vođstva u 42. minutu preko Ikonea, međutim domaći sastav uspeo je da izjednači u 68. preko Gončalvesa.

Lil posle 26. odigranih utakmica ima 51 bod i zauzima drugo mesto, dok je Strazbur osmi sa 37.

Defanzivno perfektan, ovog puta i napadački učinkovit. Neven Subotić je u 26. kolu Lige 1 postigao ovosezonski prvenac i Sent Etjenu doneo tri boda na gostovanju kod davljenika iz Dižona – 1:0.

Jedini gol na meču pao je u 64. minutu kada se sada već možemo da kažemo bivši reprezentativac Srbije lukavo izvukao na korner sa desne strane i centaršut Vahbija Kazrija dočekao na 13 metara od gola umesto u petercu. Baš zato je i bio potpuno sam što je maestralno isoristio finim volejom koji više priliči nekom vezisti no štoperu. Ali Subotić je uvek i bio štoper sa osećajem za loptu. Dižonov golman ovde ništa nije mogao.

Kao što rekosmo, Subotić, a i ostatak Sent Etjenove ekipe, obavili su posao i u defanzivi, pa je rezultat ostao nepromenjen, Zeleni su bar privremeno preskočili Olimpik iz Marselja na četvrtom mestu na tabeli, pa se čak opasno približili i Lionu, koji u nedelju na koncu 26. kola gostuje u Monaku. Marselj ide na noge Monaku, tako da Sent Etjen ima čemu da se nada ovog vikenda. Sve zahvaljujući Subotićevomvoleju.