ЕЛ: Армани добио Макаби, а Барса Басконију!

Пешић "затегао" Барселону – Басконија без шансе у Блауграни! Кошаркаши Барселоне победили су Басконију са 77:67, у 23. колу Евролиге.  Мицов испод просека, Армани славио против Макабија.  Кошаркаши Арманија из Милана победили су пред домаћом публиком Макаби резултатом 87:83.  Олимпија преживела тврдоглави Макаби, вратио се Недовић.  Драма у финишу са срећним крајем за домаћина, Барселона лако против Басконије.  Барса и Армани остали у серији.  Каталонци после освајања Купа краља забележили трећу узастопну победу у Евролиги, док су "манекени" славили и у четвртом мечу заредом.

Кошарка 21.02.2019 | 23:26
Изабраници Светислава Пешића остварили су трећи тријумф заредом и налазе се на петом месту са скором од 14 победа и девет пораза.

Каталонски гигант од старта је кренуо фуриозно и већ после десет минута игре имали су двоцифрену предност. Питање победника ниједном се није доводило у питање и Барса је заслужено славила.

Барселону су до победе предводили Кевин Серафан и Пау Рибас са по 15 поена, док је Томас Ертел имао учинак од 11 поена и девет асистенција.

За Басконију Шевон Шилдс постигао је 18 поена, док је Дарун Хилард убацио 12 и уз то је имао пет скокова.

Екипа из Блаугране у наредном колу чека Реал Мадрид, док ће Басконија угостити екипу Жалгириса.

Мицов испод просека, Армани славио против Макабија. Кошаркаши Арманија из Милана победили су пред домаћом публиком Макаби резултатом 87:83.

Немања Недовић није играо на овом мечу, док је Владимир Мицов одиграо исподпросечно забележивши учинак од четири поена, четири скока и три асистенције.

Домаћи састав утакмицу је решио у последњој четвртини и тако забележио 12. победу у сезони.

Макаби је покушао да се врати, Вилбекин је на 60 секунди до краја погодио тројку за само -4, међутим нису успели да дођу до великог преокрета и претрпели су 13. пораз.

Најефикаснији у победничком саставу био је Мајк Џејмс са 19 поена, а уз то је имао пет асистенција и четири скока. Пратили су га Џерелс са 16, Брукс са 14 и Нанели са 13 поена.

Госте је предводио Скоти Вилбекин са 20 поена, Рол је убацио 16, док је Џони О'Брајант меч завршио са 14.

Макаби у наредном колу чека Дарушафаку, док Армани гостује Химкију.

Милано слави, Олимпија је добила Макаби у директном окршају за осмо место Евролиге! Медиоланум форум видео је тријумф пулена Серђа Скариола резултатом 87:83, што италијанском шампиону даје бољу позицију у борби за плеј-оф.

Макаби је оставио последњу кап зноја на паркету велелепне дворане, али то је било довољно само за неизвеснију завршницу и то са срећним крајем за домаћина.

У 36. минуту утакмице Макаби је првим кошем Јовела Зусмана на утакмици повео резултатом 73:72, али је онда уследио пад који је Олимпија искористила да стигне до недостижне предности. Џеф Брукс је погодио јако важну тројку, а после промашаја Мајкла Рола са дистанце, Мајк Џејмс је брзо увећао предност, па је Олимпија у само минут стигла до 77:73. После неколико грешака на обе стране Џејмс је извукао најважнију тројку на утакмици и тако на два и по минута пре краја одвео свој тим на 80:73 да би недуго затим Ален Омић казнио велику грешку Деандреа Кејна за максималних девет поена удаљености. Макаби се није предавао до краја, али није успео да изненади.

Олимпија је у последња два минута одрадила бољи посао и меч завршила у своју корист. Џејмс је имао 19 поена, пет асистенција и четири скока, Куртис Џерелс дописао је 16, а Брукс 15 поена. Владимир Мицов је за двадесет осам минута убацио само четири поена (2/5 из игре, 0/3 за три), уз четири скока и три асистенције, док је Немања Недовић у првом мечу после седам пропуштених због повреде одиграо 16 минута и имао четири поена (2/5 из игре), уз три ухваћене лопте.

На другој страни Скоти Вилбекин је имао 20, Мајкл Рол 16, а Џони О'Брајант 14 поена и седам ухваћених лопти.

Барселона је на свом терену била боља од Басконије са 77:67 и тако наставила потеру за Ефесом и четвртим местом на табели. Код домаћина најбољи је био Пау Рибас са 15 поена, док је Шевон Шилдс убацио 18 поена код тима из Виторије.

Реал Мадрид - Бајерн 21.00

ТАБЕЛА: Фенербахче 19-3, ЦСКА 18-5, Реал 17-5, Ефес 15-8, Барселона 14-9, Армани 12-11, Олимпијакос 12-11, Бајерн 11-11, Басконија 11-12, Макаби 10-13, Химки 9-13, Панатинаикос 9-13, Жалгирис 8-14, Будућност 6-16, Гран Канарија 6-17, Дарушафака 3-19.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс