EL: Armani dobio Makabi, a Barsa Baskoniju!

Pešić "zategao" Barselonu – Baskonija bez šanse u Blaugrani! Košarkaši Barselone pobedili su Baskoniju sa 77:67, u 23. kolu Evrolige.  Micov ispod proseka, Armani slavio protiv Makabija.  Košarkaši Armanija iz Milana pobedili su pred domaćom publikom Makabi rezultatom 87:83.  Olimpija preživela tvrdoglavi Makabi, vratio se Nedović.  Drama u finišu sa srećnim krajem za domaćina, Barselona lako protiv Baskonije.  Barsa i Armani ostali u seriji.  Katalonci posle osvajanja Kupa kralja zabeležili treću uzastopnu pobedu u Evroligi, dok su "manekeni" slavili i u četvrtom meču zaredom.

Košarka 21.02.2019 | 23:26
Izabranici Svetislava Pešića ostvarili su treći trijumf zaredom i nalaze se na petom mestu sa skorom od 14 pobeda i devet poraza.

Katalonski gigant od starta je krenuo furiozno i već posle deset minuta igre imali su dvocifrenu prednost. Pitanje pobednika nijednom se nije dovodilo u pitanje i Barsa je zasluženo slavila.

Barselonu su do pobede predvodili Kevin Serafan i Pau Ribas sa po 15 poena, dok je Tomas Ertel imao učinak od 11 poena i devet asistencija.

Za Baskoniju Ševon Šilds postigao je 18 poena, dok je Darun Hilard ubacio 12 i uz to je imao pet skokova.

Ekipa iz Blaugrane u narednom kolu čeka Real Madrid, dok će Baskonija ugostiti ekipu Žalgirisa.

Micov ispod proseka, Armani slavio protiv Makabija. Košarkaši Armanija iz Milana pobedili su pred domaćom publikom Makabi rezultatom 87:83.

Nemanja Nedović nije igrao na ovom meču, dok je Vladimir Micov odigrao ispodprosečno zabeleživši učinak od četiri poena, četiri skoka i tri asistencije.

Domaći sastav utakmicu je rešio u poslednjoj četvrtini i tako zabeležio 12. pobedu u sezoni.

Makabi je pokušao da se vrati, Vilbekin je na 60 sekundi do kraja pogodio trojku za samo -4, međutim nisu uspeli da dođu do velikog preokreta i pretrpeli su 13. poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Majk Džejms sa 19 poena, a uz to je imao pet asistencija i četiri skoka. Pratili su ga Džerels sa 16, Bruks sa 14 i Naneli sa 13 poena.

Goste je predvodio Skoti Vilbekin sa 20 poena, Rol je ubacio 16, dok je Džoni O'Brajant meč završio sa 14.

Makabi u narednom kolu čeka Darušafaku, dok Armani gostuje Himkiju.

Milano slavi, Olimpija je dobila Makabi u direktnom okršaju za osmo mesto Evrolige! Mediolanum forum video je trijumf pulena Serđa Skariola rezultatom 87:83, što italijanskom šampionu daje bolju poziciju u borbi za plej-of.

Makabi je ostavio poslednju kap znoja na parketu velelepne dvorane, ali to je bilo dovoljno samo za neizvesniju završnicu i to sa srećnim krajem za domaćina.

U 36. minutu utakmice Makabi je prvim košem Jovela Zusmana na utakmici poveo rezultatom 73:72, ali je onda usledio pad koji je Olimpija iskoristila da stigne do nedostižne prednosti. Džef Bruks je pogodio jako važnu trojku, a posle promašaja Majkla Rola sa distance, Majk Džejms je brzo uvećao prednost, pa je Olimpija u samo minut stigla do 77:73. Posle nekoliko grešaka na obe strane Džejms je izvukao najvažniju trojku na utakmici i tako na dva i po minuta pre kraja odveo svoj tim na 80:73 da bi nedugo zatim Alen Omić kaznio veliku grešku Deandrea Kejna za maksimalnih devet poena udaljenosti. Makabi se nije predavao do kraja, ali nije uspeo da iznenadi.

Olimpija je u poslednja dva minuta odradila bolji posao i meč završila u svoju korist. Džejms je imao 19 poena, pet asistencija i četiri skoka, Kurtis Džerels dopisao je 16, a Bruks 15 poena. Vladimir Micov je za dvadeset osam minuta ubacio samo četiri poena (2/5 iz igre, 0/3 za tri), uz četiri skoka i tri asistencije, dok je Nemanja Nedović u prvom meču posle sedam propuštenih zbog povrede odigrao 16 minuta i imao četiri poena (2/5 iz igre), uz tri uhvaćene lopte.

Na drugoj strani Skoti Vilbekin je imao 20, Majkl Rol 16, a Džoni O'Brajant 14 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Barselona je na svom terenu bila bolja od Baskonije sa 77:67 i tako nastavila poteru za Efesom i četvrtim mestom na tabeli. Kod domaćina najbolji je bio Pau Ribas sa 15 poena, dok je Ševon Šilds ubacio 18 poena kod tima iz Vitorije.

Real Madrid - Bajern 21.00

TABELA: Fenerbahče 19-3, CSKA 18-5, Real 17-5, Efes 15-8, Barselona 14-9, Armani 12-11, Olimpijakos 12-11, Bajern 11-11, Baskonija 11-12, Makabi 10-13, Himki 9-13, Panatinaikos 9-13, Žalgiris 8-14, Budućnost 6-16, Gran Kanarija 6-17, Darušafaka 3-19.

Izvor: B92/mozzartsport/mondo.rs