ФРА: ПСЖ дао пет, а могао десет!

Аутогол Шкулетића. . . ! Како су моћни. . .

Фудбал 20.02.2019 | 23:29
Свака част Монпељеу за све што ради ове сезоне, свака част и за овај вечерашњи гол против Пари Сен Жермена на Парку Принчева, постали су тек пети тим који је ове сезоне успео да затресе мрежу Тухелових момака када играју на свом терену (рачунајући шампионат Француске), али џаба су све те похвале и светле тачке кад примите пет комада на крају. ПСЖ, једноставно, нема конкуренцију у Лиги 1. Вечерас лаганих 5:1 за плус 15 у односу на другопласирани Лил, а и даље с утакмицом мање...

Свеци су свезали 13 победа у шампионату као домаћини у овом одложеном сусрету, а ту 13. остварили су без повређених Нејмара, Каванија и Менијеа, те суспендованог Тијага Силве. Без икаквих проблема, готово с пола гаса. И заиста, да су хтели, било би још толико...

Томас Тухел, свестан колико је његов тим моћнији од ривала, дао је себи за право да мало истумба екипу и проба неке нове варијанте. Дани Алвес тако је играо у средини, у тандему са Вератијем, док је Анхел Ди Марија био у шпицу, као подршка Килијану Мбапеу.

Управо је Аргентинац режисер најлепшег момента на овој утакмици, када је са 30 метара погодио из слободњака. Био је то погодак за 2:0 у судијској надокнади првог полувремена...

Истина, претходно је Моле, такође из слободног ударца, изненадио Ђиђија Буфона, али тај погодак није избацио из ритма домаће фудбалере.

Монпеље у других 45 минута није имао шта да тражи на Парку принчева. У року од шест минута Свеци су постигли три гола. Два пута Мбапе и аутогол Петра Шкулетића. Све то између 73. и 79. минута...

Промашај године спасао Бордо пораза од фењераша! Вукашин Јовановић одиграо 90 минута.

Вукашин Јовановић је забележио вечерас још један наступ у дресу Бордоа који је разочаравајуће ремизирао на свом терену са Генганом (0:0) у заосталом мечу 23. кола Лиге 1.

Ипак, прича ове утакмице сигурно је промашај првотимца гостујућег тима Нолана Руа, а снимак овог промашаја из 52. минута сусрета прегледаваће се и памтити сигурно још неколико недеља и месеци. Искусном француском нападачу лопта се савршено одбила пред ногу, а он ју је уместо у мрежу - лансирао небу под облаке са само неколико метара.

После овог ремија Бордо остаје на 13. месту на табели, док је Генган закуцан за дно. Није ни чудо да су последњи када не могу да погоде из овакве шансе.