ПОР: Бенфика прегазила Авеш!

Алмеида као Сехио Рамос! Рутинска победа Орлова на затварању 22. кола Примеире.

Фудбал 18.02.2019 | 23:54
Бенфика је остварила циљ и убедљивом победом од 3:0 уписала нова три бода на гостовању против Авеша, како би наставила потеру за лидером Портом.

Међутим, утакмица ће наредних дана изазавати сигурно велике полемике око фер-плеја, пошто је десни бек Орлова Андре Алмеида искористио прилику да добије намерно жути картон и тако се очисти пред наставак сезоне. Дакле, исто као Серхио Рамос пре неколико дана против Ајакса и првотимац Бенфике је намерно пожутео.

Спорни детаљ догодио се у 89. минуту, Алмеида је санкционисан због одуговлачења игре (пазите при резултату 3:0 за свој тим), а због тог потеза пропустиће наредни меч на свом терену против Шавеза, како би у 24. колу могао несметано да одигра велики дерби против лидера из Порта.

Што се тиче вечерашњег меча, Бенфика је славила убедљиво захваљујући головима Сеферовића, Рафе Силве и Фера, а овај последњи успео је да заради и црвени картон, па је гостујући тим у последњих пола сата одиграо с фудбалером мање. Та предност није помогла домаћину који је био потпуно инфериоран на овом сусрету.

Од Срба, Андрија Живковић је ушао у игру тек у 86. минуту док Љубомир Фејса због повреде није био ни у саставу Бенфике.

Посла 22 одиграна кола Порто има бод више од Бенфике, а за два кола нас на Драгау очекује вероватно један од пресудних обрачуна у шампионској трци.

ПОРТУГАЛ 1 - 22. коло