POR: Benfika pregazila Aveš!

Almeida kao Sehio Ramos! Rutinska pobeda Orlova na zatvaranju 22. kola Primeire.

Fudbal 18.02.2019 | 23:54
Benfika je ostvarila cilj i ubedljivom pobedom od 3:0 upisala nova tri boda na gostovanju protiv Aveša, kako bi nastavila poteru za liderom Portom.

Međutim, utakmica će narednih dana izazavati sigurno velike polemike oko fer-pleja, pošto je desni bek Orlova Andre Almeida iskoristio priliku da dobije namerno žuti karton i tako se očisti pred nastavak sezone. Dakle, isto kao Serhio Ramos pre nekoliko dana protiv Ajaksa i prvotimac Benfike je namerno požuteo.

Sporni detalj dogodio se u 89. minutu, Almeida je sankcionisan zbog odugovlačenja igre (pazite pri rezultatu 3:0 za svoj tim), a zbog tog poteza propustiće naredni meč na svom terenu protiv Šaveza, kako bi u 24. kolu mogao nesmetano da odigra veliki derbi protiv lidera iz Porta.

Što se tiče večerašnjeg meča, Benfika je slavila ubedljivo zahvaljujući golovima Seferovića, Rafe Silve i Fera, a ovaj poslednji uspeo je da zaradi i crveni karton, pa je gostujući tim u poslednjih pola sata odigrao s fudbalerom manje. Ta prednost nije pomogla domaćinu koji je bio potpuno inferioran na ovom susretu.

Od Srba, Andrija Živković je ušao u igru tek u 86. minutu dok Ljubomir Fejsa zbog povrede nije bio ni u sastavu Benfike.

Posla 22 odigrana kola Porto ima bod više od Benfike, a za dva kola nas na Dragau očekuje verovatno jedan od presudnih obračuna u šampionskoj trci.

PORTUGAL 1 - 22. kolo