Цвајта: Магдебург се повампирио!

Без цента утрошеног у зимском прелазном року некадашњи освајач Купа победника купова игра као препорођен - 10 бодова у прва четири пролећна кола!

Фудбал 17.02.2019 | 17:30
Ни један једини цент Магдебург није потрошио ове зиме на појачања, иако је био у зони испадања, али играче које довео - без обештећења - направили су очито велики заокрет. Некадашњи освајач Купа победника купова, коме је ово дебитантска сезона у Цвајти, остварио је трећу победу у последња четири меча, што ће рећи да у 2019. и даље нема пораз. Четири утакмице и великих 10 бодова који су екипу одвели на 15. позицију.

Магдебург је данас био бољи од Арминије у Билефелду са 3:1. Одлучио је рани црвени картон Бернера (32. минут), после чега су гости повели поготком из слободњака Тима Пертела, једног од зимских појачања. Са човеком мање, на време "отворени", домаћи су били лак залог. До краја првог полувремена Локемпер је подигао на 2:0 и трасирао Магдебургу пут ка победи.

Наду навијача Арминије вратио је погодак Фабијана Клоса у 69. минуту, међутим то је била лажна нада. Турпиц са беле тачке ставља тачку на овај меч - 1:3.

На утакмици у Дрездену где је гостовао Регензбург није било голова, али зато их је било у Килу. Домаћи Холштајн два пута је заостајао за Гројтером. У 90+4 Вал је погодио за коначних 2:2.

Тај погодак Хаукеа Вала спасао је криминално лошег голмана домаћег тима Кронхолма, који је у 84. минуту буквално на тацни понудио три бода Детелинарима...