Cvajta: Magdeburg se povampirio!

Bez centa utrošenog u zimskom prelaznom roku nekadašnji osvajač Kupa pobednika kupova igra kao preporođen - 10 bodova u prva četiri prolećna kola!

Fudbal 17.02.2019 | 17:30
Ni jedan jedini cent Magdeburg nije potrošio ove zime na pojačanja, iako je bio u zoni ispadanja, ali igrače koje doveo - bez obeštećenja - napravili su očito veliki zaokret. Nekadašnji osvajač Kupa pobednika kupova, kome je ovo debitantska sezona u Cvajti, ostvario je treću pobedu u poslednja četiri meča, što će reći da u 2019. i dalje nema poraz. Četiri utakmice i velikih 10 bodova koji su ekipu odveli na 15. poziciju.

Magdeburg je danas bio bolji od Arminije u Bilefeldu sa 3:1. Odlučio je rani crveni karton Bernera (32. minut), posle čega su gosti poveli pogotkom iz slobodnjaka Tima Pertela, jednog od zimskih pojačanja. Sa čovekom manje, na vreme "otvoreni", domaći su bili lak zalog. Do kraja prvog poluvremena Lokemper je podigao na 2:0 i trasirao Magdeburgu put ka pobedi.

Nadu navijača Arminije vratio je pogodak Fabijana Klosa u 69. minutu, međutim to je bila lažna nada. Turpic sa bele tačke stavlja tačku na ovaj meč - 1:3.

Na utakmici u Drezdenu gde je gostovao Regenzburg nije bilo golova, ali zato ih je bilo u Kilu. Domaći Holštajn dva puta je zaostajao za Grojterom. U 90+4 Val je pogodio za konačnih 2:2.

Taj pogodak Haukea Vala spasao je kriminalno lošeg golmana domaćeg tima Kronholma, koji je u 84. minutu bukvalno na tacni ponudio tri boda Detelinarima...