СЛС: Да ли се то Врање буди? На Бањици четири гола!

"Кува" у доњем делу суперлигашке табеле.

Фудбал 17.02.2019 | 17:45
Само четири победе имају фудбалери Динама из Врања у суперлигашком друштву, али две везане. Као што су завршили 2018, тако су започели 2019. годину - освајањем три бода.

У 22. колу Динамо је на домаћем терену савладао суботички Спартак 1:0, поготком Жељка Димитрова из пенала у 38. минуту. Очигледно је Врањанцима пријао долазак Саше Ђанија Ћурчића у клуб, на место помоћног тренера.

Истовремено, Рад и Земун одиграли су 2:2 на Бањици.

То значи да се додатно "закувала" борба за опстанак, пошто последњепласирани Динамо сада има свега три бода мање од Земуна, четири од Рада, пет од Бачке, а шест од Спартака. Нема сумње да нас чека много узбуђења, посебно када почне плеј-аут и разлика буде преполовљена.

Што се тиче "малог београдског дербија", Рад је губио на свом терену, потом водио, али иако је имао иницијативу већи део утакмице, није успео да савлада Земун.

Гости су први стигли до предности, када је Никола Нешовић у 5. минуту побегао Душану Стевићу и главом послао лопту у мрежу после центаршута Синише Младеновића са десне стране.

На 1:1 изједначио је Владимир Волков из пенала у 29. минуту, пошто је претходно Милан Савић руком блокирао шут противничког играча.

Недуго по повратку са одмора, у 54. минуту, преокрет је донео Никола Шипчић који се одлично снашао после центаршута из корнера на прву стативу, а бод Земунцима обезбедио је Момчило Мркаић само пет минута по уласку у игру, када је у 63. искористио лошу реакцију Радових дефанзиваца и голмана Душана Марковића, те ударцем главом реализовао центаршут Марка Ђаловића.

/Михајлов 9, Ступаревић 19, 68, Машовић 22/

ТАБЕЛА: Црвена звезда 62, Раднички 53, Партизан 47, Чукарички 39, Младост 36, Напредак 33, Пролетер 29, Радник 29, Војводина 28, Мачва 22, Вождовац 22, Спартак 19, Бачка 18, Рад 17, Земун 16, Динамо 13 бодова.

***Првих осам клубова такмичење после 30. кола наставља у плеј-офу, а других осам у борби за опстанак, односно плеј-ауту.

Извор: мондо.рс