SLS: Da li se to Vranje budi? Na Banjici četiri gola!

"Kuva" u donjem delu superligaške tabele.

Fudbal 17.02.2019 | 17:45
Samo četiri pobede imaju fudbaleri Dinama iz Vranja u superligaškom društvu, ali dve vezane. Kao što su završili 2018, tako su započeli 2019. godinu - osvajanjem tri boda.

U 22. kolu Dinamo je na domaćem terenu savladao subotički Spartak 1:0, pogotkom Željka Dimitrova iz penala u 38. minutu. Očigledno je Vranjancima prijao dolazak Saše Đanija Ćurčića u klub, na mesto pomoćnog trenera.

Istovremeno, Rad i Zemun odigrali su 2:2 na Banjici.

To znači da se dodatno "zakuvala" borba za opstanak, pošto poslednjeplasirani Dinamo sada ima svega tri boda manje od Zemuna, četiri od Rada, pet od Bačke, a šest od Spartaka. Nema sumnje da nas čeka mnogo uzbuđenja, posebno kada počne plej-aut i razlika bude prepolovljena.

Što se tiče "malog beogradskog derbija", Rad je gubio na svom terenu, potom vodio, ali iako je imao inicijativu veći deo utakmice, nije uspeo da savlada Zemun.

Gosti su prvi stigli do prednosti, kada je Nikola Nešović u 5. minutu pobegao Dušanu Steviću i glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Siniše Mladenovića sa desne strane.

Na 1:1 izjednačio je Vladimir Volkov iz penala u 29. minutu, pošto je prethodno Milan Savić rukom blokirao šut protivničkog igrača.

Nedugo po povratku sa odmora, u 54. minutu, preokret je doneo Nikola Šipčić koji se odlično snašao posle centaršuta iz kornera na prvu stativu, a bod Zemuncima obezbedio je Momčilo Mrkaić samo pet minuta po ulasku u igru, kada je u 63. iskoristio lošu reakciju Radovih defanzivaca i golmana Dušana Markovića, te udarcem glavom realizovao centaršut Marka Đalovića.

/Mihajlov 9, Stuparević 19, 68, Mašović 22/

TABELA: Crvena zvezda 62, Radnički 53, Partizan 47, Čukarički 39, Mladost 36, Napredak 33, Proleter 29, Radnik 29, Vojvodina 28, Mačva 22, Voždovac 22, Spartak 19, Bačka 18, Rad 17, Zemun 16, Dinamo 13 bodova.

***Prvih osam klubova takmičenje posle 30. kola nastavlja u plej-ofu, a drugih osam u borbi za opstanak, odnosno plej-autu.

Izvor: mondo.rs