ФРА: Чим се Балотели мало уозбиљи, то изгледа опасно!

Марсељ лагано са Амијеном. . .

Фудбал 16.02.2019 | 20:35
Трећа у низу за Марсељ по први пут ове сезоне и снови о Лиги шампиона поново могу да се сањају. Један од најлошијих гостујућих тимова у француској Лиги 1 - Амијен, није имао никаквих шанси на Велодрому и Олимпик је славио лагано, онако без стреса - 2:0. Тек четврти пут ове сезоне са два или више разлике.

Из 60 и кусур одсто поседа лопте домаћи састав направио је много више изгледних шанси, више шутирао ка голу ривала, међутим само две лопе завршиле су иза леђа голмана Амијена. И то у размаку од пет минута.

Враголасти Марио Балотели био је у центру пажње. Још једном по добром. Или боље рећи лепом. Проблематични голгетер учествовао је код оба поготка свог тима. Први је постигао Флоран Тован, али акција је кренула од пете Марија Балотелија, док је други гол постигао сам, после асистенције Лукаса Окампоса. Леђима је Балотели био окренут голу када је примио лопту, међутим реаговао је у трену и негледајући у гол гађао неодбрањиво, подсетивши да кад хоће - може да буде класа.

Фудбалери Амијена само два пута за 90 минута опасно су припретили искусном Манданди. Премало да би предност од два гола била угрожена.

Прецизни статистичари одмах после утакмице израчунали су колико је учинак Марија Балотелија бољи у дресу Марсеља у односу на оно што је ове сезоне одиграо у Ници. За клуб са Азурне обале није постигао ниједан гол за 759 минута проведених на терену и 33 шута. После свега 224 минута за Олимпик и 17 покушаја три лопте завршиле су иза леђа противничких голмана. За сада обећава...

Наш Немања Радоњић није добио шансу вечерас. Свих 90 минута преседео је на клупи.

Марсељ после некомплетног 25. кола држи четврто место са шест бодова мање од Лиона и девет од Лила. Распоред му, међутим, наредних недеља не иде на руку. Следе му Рен, Сент Етјен, Ница, па Пари Сен Жермен.

ЛИГА 1 - 25. КОЛО