FRA: Čim se Baloteli malo uozbilji, to izgleda opasno!

Marselj lagano sa Amijenom. . .

Fudbal 16.02.2019 | 20:35
Treća u nizu za Marselj po prvi put ove sezone i snovi o Ligi šampiona ponovo mogu da se sanjaju. Jedan od najlošijih gostujućih timova u francuskoj Ligi 1 - Amijen, nije imao nikakvih šansi na Velodromu i Olimpik je slavio lagano, onako bez stresa - 2:0. Tek četvrti put ove sezone sa dva ili više razlike.

Iz 60 i kusur odsto poseda lopte domaći sastav napravio je mnogo više izglednih šansi, više šutirao ka golu rivala, međutim samo dve lope završile su iza leđa golmana Amijena. I to u razmaku od pet minuta.

Vragolasti Mario Baloteli bio je u centru pažnje. Još jednom po dobrom. Ili bolje reći lepom. Problematični golgeter učestvovao je kod oba pogotka svog tima. Prvi je postigao Floran Tovan, ali akcija je krenula od pete Marija Balotelija, dok je drugi gol postigao sam, posle asistencije Lukasa Okamposa. Leđima je Baloteli bio okrenut golu kada je primio loptu, međutim reagovao je u trenu i negledajući u gol gađao neodbranjivo, podsetivši da kad hoće - može da bude klasa.

Fudbaleri Amijena samo dva puta za 90 minuta opasno su pripretili iskusnom Mandandi. Premalo da bi prednost od dva gola bila ugrožena.

Precizni statističari odmah posle utakmice izračunali su koliko je učinak Marija Balotelija bolji u dresu Marselja u odnosu na ono što je ove sezone odigrao u Nici. Za klub sa Azurne obale nije postigao nijedan gol za 759 minuta provedenih na terenu i 33 šuta. Posle svega 224 minuta za Olimpik i 17 pokušaja tri lopte završile su iza leđa protivničkih golmana. Za sada obećava...

Naš Nemanja Radonjić nije dobio šansu večeras. Svih 90 minuta presedeo je na klupi.

Marselj posle nekompletnog 25. kola drži četvrto mesto sa šest bodova manje od Liona i devet od Lila. Raspored mu, međutim, narednih nedelja ne ide na ruku. Slede mu Ren, Sent Etjen, Nica, pa Pari Sen Žermen.

LIGA 1 - 25. KOLO