Чемпионшип: Пуки не прашта, Норич држи 1. мјесто!

И Шефилд решета, не заостаје ни ВБА. . .

Фудбал 16.02.2019 | 18:35
Познато је да је Чемпионшип лига у којој је све могуће, али данас фаворити нису дали да буде икаквих изненађења. И сви су забежелили сигурне, па и убедљиве победе. Норич је славио против Болтона у гостима с 4:0, Шефилд је истим резултатом био бољи од Рединга, а ВБА је с 2:0 надиграо Астон Вилу и то у гостима.

Кренимо од Норича који не да прво место. Канаринци просто мељу све противнике, а сада су против Болтона стигли у предност већ у осмом минуту утакмице. Стрелац је био феноменални Тему Пуки. После тога је било лакше Норичу да игра. Већ до полувремена су укупно три лопте завршиле у мрежи Болтона. На старту другог полувремена Пуки је дао још један гол чисто да побољша своју статистику, а касниј је Меклин промашио и пенал за госте.  Са ова два гола Пуки је стигао до бројке од 23 поготка у сезони.

Норич заиста игра као екипа која може да се пласира у Премијер лигу. Канаринци имају тренутно 63 освојена бода и тако држе прву позицију. Прати га Шефилд са 61. Јунајтед је данас дочекао Рединг и славио с 4:0. Нема шта, нису ти тимови случајно на врху. Практично је и Шефилд одиграо по систему Норича, дао три гола у првих 45 минута и завршио цео посао. Занимљиво, Фримен је постигао гол за Шефилд већ у 1. минуту игре.

Врло тежак посао данас је чекао ВБА, али је Албион успео да дође до три нова бода на гостовању Астон Вили - 0:2. Ломио је ВБА противника, а са два гола у првом полувремену је успео да одради цео посао. Стрелци су били Робсон Кану и Рордригез у 41. и 45. минуту. Астон Вила се није опоравила од тога.

ВБА је сада на коти од 57 освојених бодова, с тим што има меч мање од Норича и Шефилда. Лидс је трећи, има 61 бод и меч мање од две првопласиране екипе. Са победом Паунови могу на врх табеле.

ЕНГЛЕСКА 2 - 33. КОЛО: