Čempionšip: Puki ne prašta, Norič drži 1. mjesto!

I Šefild rešeta, ne zaostaje ni VBA. . .

Fudbal 16.02.2019 | 18:35
Poznato je da je Čempionšip liga u kojoj je sve moguće, ali danas favoriti nisu dali da bude ikakvih iznenađenja. I svi su zabeželili sigurne, pa i ubedljive pobede. Norič je slavio protiv Boltona u gostima s 4:0, Šefild je istim rezultatom bio bolji od Redinga, a VBA je s 2:0 nadigrao Aston Vilu i to u gostima.

Krenimo od Noriča koji ne da prvo mesto. Kanarinci prosto melju sve protivnike, a sada su protiv Boltona stigli u prednost već u osmom minutu utakmice. Strelac je bio fenomenalni Temu Puki. Posle toga je bilo lakše Noriču da igra. Već do poluvremena su ukupno tri lopte završile u mreži Boltona. Na startu drugog poluvremena Puki je dao još jedan gol čisto da poboljša svoju statistiku, a kasnij je Meklin promašio i penal za goste.  Sa ova dva gola Puki je stigao do brojke od 23 pogotka u sezoni.

Norič zaista igra kao ekipa koja može da se plasira u Premijer ligu. Kanarinci imaju trenutno 63 osvojena boda i tako drže prvu poziciju. Prati ga Šefild sa 61. Junajted je danas dočekao Reding i slavio s 4:0. Nema šta, nisu ti timovi slučajno na vrhu. Praktično je i Šefild odigrao po sistemu Noriča, dao tri gola u prvih 45 minuta i završio ceo posao. Zanimljivo, Frimen je postigao gol za Šefild već u 1. minutu igre.

Vrlo težak posao danas je čekao VBA, ali je Albion uspeo da dođe do tri nova boda na gostovanju Aston Vili - 0:2. Lomio je VBA protivnika, a sa dva gola u prvom poluvremenu je uspeo da odradi ceo posao. Strelci su bili Robson Kanu i Rordrigez u 41. i 45. minutu. Aston Vila se nije oporavila od toga.

VBA je sada na koti od 57 osvojenih bodova, s tim što ima meč manje od Noriča i Šefilda. Lids je treći, ima 61 bod i meč manje od dve prvoplasirane ekipe. Sa pobedom Paunovi mogu na vrh tabele.

ENGLESKA 2 - 33. KOLO: