ШПА: Еибар не губи код куће, па чак и када је 0:2!

Максимовићев Хетафе испустио победу над Еибаром.  Фудбалери Хетафеа и Еибара одиграли су 2:2 на старту 24. кола шпанског шампионата.  Хетафе просуо добијено! Еибар извукао бод после заостатка од два гола - 2:2 (0:1).

Фудбал 15.02.2019 | 23:25
Репрезентативац Србије Немања Максимовић одиграо је свих 90. минут за госте из предграђа Мадрида.

Хетафе испустио је победу пошто је после 52. минута водио са 2:0, а меч је на крају завршен 2:2.

Мата у 37. и Фолкијер у 52. минуту били су стрелци за госте, док је Чарлс у 67. из пенала и у 80. погађа за Еибар.

После 24 одиграна меча Хетафе је пети са 36 бодова, док је Еибар десет иса 31.

У наредном колу Хетафе чека Рајо Ваљекано, док Еибар гостује Билбаоу.

Имао је шансу Хетафе да дође до четврте позиције на табели Примере и да ту преноћи, али је просуо практично добијен меч. Водио је 2:0 против Еибара у гостима, све до 67. минута, а онда је Еибар стигао до два гола и бода - 2:2 (0:1).

Најзаслужнији за то је искусни Чарлс. Могли смо већ ове сезоне да видимо колико је овај 35-годишњи фудбалер битан за екипу са Ипуруе, а то се на крају испоставило као тачно. Прво је погодио у 67. минуту с беле тачке, а потом и у 80. за изједначење.

Стигао је Чарлс на време и из мртвог угла погодио за велико славље на стадиону. Еибар се извукао.

Имао је Хетафе све у својим рукама. Повео је у 37. минуту преко Мате. Потом је на старту другог полувремена Фолкијер дигао на 2:0 и вероватно је свако помислио да је то - то. Ипак, Еибар се повампирио и побркао рачуне госту.

Сада Хетафе има 36 бодова, један мање од Севиље, а један више од Алавеса. Оба поменута тима имају утакмицу мање у односу на Хетафе.

Еибар је на 31 освојеном боду и држи 10. позицију.

Еибар је последњи пут изгубио у Примери на својој "Ипурури" још 28. септембра прошле године, када га је Севиља победила 3:1. Пре тога је ове сезоне још само Уеска победила "гансмитсе" у гостима…

На последњих девет утакмица Еибар не зна за пораз када је домаћин, а тако ће остати и након прве утакмице 24. кола, иако је Хетафе водио 2:0 у другом полувремену.

Еибар је до краја успео да изједначи на 2:2, а имао је прилике и да освоји сва три бода.

Хетафе је до предности стигао у 37. минуту преко Хаимеа Мате. Када је Димитри Фолкијер у 52. постигао други гол за госте, чинило се да бодови овај пут неће остати у Еибару.

Међутим…

Врло расположен до краја утакмице био је Чарлс. Бразилац је прво у 67. искористио пенал, да би у 80. минуту поравнао резултат.

Хетафе је на петом месту са 36 бодова, док Еибар на 10. позицији има 31.