ŠPA: Eibar ne gubi kod kuće, pa čak i kada je 0:2!

Maksimovićev Hetafe ispustio pobedu nad Eibarom.  Fudbaleri Hetafea i Eibara odigrali su 2:2 na startu 24. kola španskog šampionata.  Hetafe prosuo dobijeno! Eibar izvukao bod posle zaostatka od dva gola - 2:2 (0:1).

Fudbal 15.02.2019 | 23:25
Reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović odigrao je svih 90. minut za goste iz predgrađa Madrida.

Hetafe ispustio je pobedu pošto je posle 52. minuta vodio sa 2:0, a meč je na kraju završen 2:2.

Mata u 37. i Folkijer u 52. minutu bili su strelci za goste, dok je Čarls u 67. iz penala i u 80. pogađa za Eibar.

Posle 24 odigrana meča Hetafe je peti sa 36 bodova, dok je Eibar deset isa 31.

U narednom kolu Hetafe čeka Rajo Valjekano, dok Eibar gostuje Bilbaou.

Imao je šansu Hetafe da dođe do četvrte pozicije na tabeli Primere i da tu prenoći, ali je prosuo praktično dobijen meč. Vodio je 2:0 protiv Eibara u gostima, sve do 67. minuta, a onda je Eibar stigao do dva gola i boda - 2:2 (0:1).

Najzaslužniji za to je iskusni Čarls. Mogli smo već ove sezone da vidimo koliko je ovaj 35-godišnji fudbaler bitan za ekipu sa Ipurue, a to se na kraju ispostavilo kao tačno. Prvo je pogodio u 67. minutu s bele tačke, a potom i u 80. za izjednačenje.

Stigao je Čarls na vreme i iz mrtvog ugla pogodio za veliko slavlje na stadionu. Eibar se izvukao.

Imao je Hetafe sve u svojim rukama. Poveo je u 37. minutu preko Mate. Potom je na startu drugog poluvremena Folkijer digao na 2:0 i verovatno je svako pomislio da je to - to. Ipak, Eibar se povampirio i pobrkao račune gostu.

Sada Hetafe ima 36 bodova, jedan manje od Sevilje, a jedan više od Alavesa. Oba pomenuta tima imaju utakmicu manje u odnosu na Hetafe.

Eibar je na 31 osvojenom bodu i drži 10. poziciju.

Eibar je poslednji put izgubio u Primeri na svojoj "Ipururi" još 28. septembra prošle godine, kada ga je Sevilja pobedila 3:1. Pre toga je ove sezone još samo Ueska pobedila "gansmitse" u gostima…

Na poslednjih devet utakmica Eibar ne zna za poraz kada je domaćin, a tako će ostati i nakon prve utakmice 24. kola, iako je Hetafe vodio 2:0 u drugom poluvremenu.

Eibar je do kraja uspeo da izjednači na 2:2, a imao je prilike i da osvoji sva tri boda.

Hetafe je do prednosti stigao u 37. minutu preko Haimea Mate. Kada je Dimitri Folkijer u 52. postigao drugi gol za goste, činilo se da bodovi ovaj put neće ostati u Eibaru.

Međutim…

Vrlo raspoložen do kraja utakmice bio je Čarls. Brazilac je prvo u 67. iskoristio penal, da bi u 80. minutu poravnao rezultat.

Hetafe je na petom mestu sa 36 bodova, dok Eibar na 10. poziciji ima 31.