ТУР: Аруна Коне решета као у младости!

Сивас нема голгетерске проблеме од одласка Робиња.

Фудбал 11.02.2019 | 21:55
Није се талентовани крилни нападач Лидса Ади Сако прославио током јесени на позајмици у шпанском Лас Палмасу, па је срећу овог пролећа потражио у Турској у редовима дављеника Анкарагучуа који би уз његову помоћ могао до опстанка у Суперлиги.

Позитиван искорак у том смеру већ је начињен вечерас убедљивом победом над Касимпашом од чак 3:0, после које су фудбалери из турске престонице побегли из опасне зоне и изједначили се по броју бодова са великим Фенербахчеом.

За победу домаћег тима побринуо се Новозеланђанин Тајлер Бојд који је спремио два гола својим саиграчима у другом полувремену. Најпре је Јамајканац Орџил донео предност Анкари у првом делу, док су у наставку Сако и Парлак дотукли Касимпашу и нанели јој четврти везани пораз у свим такмичењима.

С друге стране, екипи Анкаргаучуа ово је први тријумф после четири пораза и назнак лепших дана који долазе.

У другом мечу данашњег програма Сивас је савладао најлошији тим у лиги Ахисар са 2:1. Искусни српски голман Милан Лукач седео је на клупи за резерве гостујућег тима, а за други везани тријумф у првенству домаћина побринуо се прекаљени Аруна Коне (35) који је постигао оба гола.

Сјајно игра нападач из Обале Слоноваче ове сезоне, дао је пет голова на последње три утакмице и у потпуности се потрудио да се одлазак Робиња у Башакшехир не примети на резултатима Сиваса. Почасни гол за Ахисар дао је Португалац Жосуе са беле тачке у 88. минуту.

ТУРСКА 1 - 21. коло