TUR: Aruna Kone rešeta kao u mladosti!

Sivas nema golgeterske probleme od odlaska Robinja.

Fudbal 11.02.2019 | 21:55
Nije se talentovani krilni napadač Lidsa Adi Sako proslavio tokom jeseni na pozajmici u španskom Las Palmasu, pa je sreću ovog proleća potražio u Turskoj u redovima davljenika Ankaragučua koji bi uz njegovu pomoć mogao do opstanka u Superligi.

Pozitivan iskorak u tom smeru već je načinjen večeras ubedljivom pobedom nad Kasimpašom od čak 3:0, posle koje su fudbaleri iz turske prestonice pobegli iz opasne zone i izjednačili se po broju bodova sa velikim Fenerbahčeom.

Za pobedu domaćeg tima pobrinuo se Novozelanđanin Tajler Bojd koji je spremio dva gola svojim saigračima u drugom poluvremenu. Najpre je Jamajkanac Ordžil doneo prednost Ankari u prvom delu, dok su u nastavku Sako i Parlak dotukli Kasimpašu i naneli joj četvrti vezani poraz u svim takmičenjima.

S druge strane, ekipi Ankargaučua ovo je prvi trijumf posle četiri poraza i naznak lepših dana koji dolaze.

U drugom meču današnjeg programa Sivas je savladao najlošiji tim u ligi Ahisar sa 2:1. Iskusni srpski golman Milan Lukač sedeo je na klupi za rezerve gostujućeg tima, a za drugi vezani trijumf u prvenstvu domaćina pobrinuo se prekaljeni Aruna Kone (35) koji je postigao oba gola.

Sjajno igra napadač iz Obale Slonovače ove sezone, dao je pet golova na poslednje tri utakmice i u potpunosti se potrudio da se odlazak Robinja u Bašakšehir ne primeti na rezultatima Sivasa. Počasni gol za Ahisar dao je Portugalac Žosue sa bele tačke u 88. minutu.

TURSKA 1 - 21. kolo