ТУР: Галата се вратила у трку за титулу!

Диањ погодио на дебију! Трабзон пружио слаб отпор у малом дербију. . .

Фудбал 11.02.2019 | 10:30
Трка није готова. Галата се не да. Кикс Башакшехира код куће против Ерзурума (1:1) шампион је искористио на најбољи начин, славио у малом дербију против Трабзона (3:1) и пришао на шест бодова заостатка лидеру.

Деловало је у једном моменту да је Башакшехир незаустављив, поготово након тријумфа над Трабзоном на страни (4:2) и оних Галатиних 1:1 са Алањом, али очито лидер и поред свих сјајних појачања (Робињо, Таски, Демба Ба...) није толико доминантан. Реми са тимом који никога ове сезоне није добио на страни најбоље говори о томе.

А далеко од тога да се Галата није појачала, чак боље. Костас Митроглу није се прославио на дебију прошле недеље (изашао у 55. минуту после слабе игре), али зато данас јесте први стрелац лиге Ембаје Диањ, плаћен 10.000.000 евра последњег дана прелазног рока. Диањ је, додуше са пенала, донео предност домаћину у 21. минуту. То је његов 21. погодак у сезони.

Трабзон јесте показао знаке живота када је голом Уга Родаљеге стигао до поравнања у 30. минуту, али Јунес Беланда убио је морал гостију минут пре краја првог полувремена. Исти фудбалер почетком другог дела ставио је тачку на овај сусрет после проигравања Софијана Фегулија - 3:1.

Последњу шансу да се врате у живот гости су имали средином другог полувремена после једног неопрезног старта Маркаа Теишеире и свом шеснаестерцу. Арбитар је одлучио да се послужи видео помагалом, међутим, на запрепашћење свих играча Трабзона, показао је да се игра настави. А јасно се видело како је Бразилац нагазио ривала...

До краја Галатасарај је рутински задржао два гола предности и одбранио три бода.

ТУРСКА 1 - 21. КОЛО