TUR: Galata se vratila u trku za titulu!

Dianj pogodio na debiju! Trabzon pružio slab otpor u malom derbiju. . .

Fudbal 11.02.2019 | 10:30
Trka nije gotova. Galata se ne da. Kiks Bašakšehira kod kuće protiv Erzuruma (1:1) šampion je iskoristio na najbolji način, slavio u malom derbiju protiv Trabzona (3:1) i prišao na šest bodova zaostatka lideru.

Delovalo je u jednom momentu da je Bašakšehir nezaustavljiv, pogotovo nakon trijumfa nad Trabzonom na strani (4:2) i onih Galatinih 1:1 sa Alanjom, ali očito lider i pored svih sjajnih pojačanja (Robinjo, Taski, Demba Ba...) nije toliko dominantan. Remi sa timom koji nikoga ove sezone nije dobio na strani najbolje govori o tome.

A daleko od toga da se Galata nije pojačala, čak bolje. Kostas Mitroglu nije se proslavio na debiju prošle nedelje (izašao u 55. minutu posle slabe igre), ali zato danas jeste prvi strelac lige Embaje Dianj, plaćen 10.000.000 evra poslednjeg dana prelaznog roka. Dianj je, doduše sa penala, doneo prednost domaćinu u 21. minutu. To je njegov 21. pogodak u sezoni.

Trabzon jeste pokazao znake života kada je golom Uga Rodaljege stigao do poravnanja u 30. minutu, ali Junes Belanda ubio je moral gostiju minut pre kraja prvog poluvremena. Isti fudbaler početkom drugog dela stavio je tačku na ovaj susret posle proigravanja Sofijana Fegulija - 3:1.

Poslednju šansu da se vrate u život gosti su imali sredinom drugog poluvremena posle jednog neopreznog starta Markaa Teišeire i svom šesnaestercu. Arbitar je odlučio da se posluži video pomagalom, međutim, na zaprepašćenje svih igrača Trabzona, pokazao je da se igra nastavi. A jasno se videlo kako je Brazilac nagazio rivala...

Do kraja Galatasaraj je rutinski zadržao dva gola prednosti i odbranio tri boda.

TURSKA 1 - 21. KOLO