ФМП испустио Цедевиту у Загребу!

Пот промашио за победу – ФМП испустио тријумф у Загребу! Кошаркаши ФМП поражени су на гостовању од Цедевите са 87:85 у 19. колу АБА лиге.  ФМП имао Цедевиту у Загребу: "Брејк" стао на обручу! Стефан Пот је имао шут за победу, али није успео да казни Цедевиту.

Кошарка 11.02.2019 | 09:15
Изабраници Владимира Јовановића одиграли су одличну утакмицу у Загребу, међутим у завршници су потпуно пали и домаћин је дошао до важне победе.

Клуб из Железника у последња три и по минута није успео да постигну нити један поен, Цедевита је направила серију 7:0 и славила.

ФМП је на 3:44 водио са 85:80, али су од тог тренутка потпуно пали и екипа Јуре Здовца уз помоћ Пулена и Мурића дошла је до тријумфа.

У последњем нападу Ребец је сјајно раздвојио одбрану и избацио пâс ка Поту који је био потпуно сâм у ћошку. Ипак, лопта није прошла кроз обруч и Цедевита је победила.

Најефикаснији у победничком саставу био је Џејкоб Пулен са 21 поеном, док је Едо Мурић убацио 18.

Код гостију Пот је постигао 23 поена и уз то је имао седам асистенција и шест скокова, Рит је меч завршио са 19, а Ребец са 16.

Каква завршница у "Драженовом дому"!

ФМП је готово читав сусрет имао предност против Загрепчана, да би Цедевита на крају успела да преокрене резултат и оствари важну победу у борби за што бољу позицију пред плеј-оф, који је овим тријумфом и дефинитивно осигурала.

Предност "пантера" је у једном тренутку била и двоцифрена, Цедевита је "додала гас" у последњој четвртини, а онда тројком Еда Мурића на 1:16 до краја повела 87:85.

То се испоставио и као коначан резултат утакмице пошто смо на обе стране видели серије грешака - четири везана промашаја Цедевите, што није успео да казни Стефан Пот пошто је у последњој секунди његов шут за три поена остао на обручу.

Одлични плејмејкер, МВП претходног кола, је поново био сјајан са 23 поена, 6 скокова и 7 асистенција (индекс 34), али није успео да буде потпуни херој свог тима.

ЦЕДЕВИТА - ФМП 87:85 (19:26, 24:23, 27:22, 17:14)

"Пантери" су серијом 7:0 почели утакмицу, Цедевита је узвратила с 12 поена у низу, да би од средине прве деонице до последњег минута меча - то била њихова једина предност.

На време се "пробудио" Џејкоб Пулен и са десет поена у другом полувремену, уз три асистенције, разбудио је своју екипу, да би Мурић тројком, у својој најбољој партији у дресу Цедевите, дефинитивно решио меч.

Управо су њих двојица били најефикаснији појединци у свом тиму (Пулен 21п, 4ас и Мурић 18п, 9ск), док је добар допринос дао и брзи бек Кобс - 14 поена.

У тму Владимира Јовановића је поред поменутог Стефана Пота одличан био и Дуоп Рит са 19 поена и седам скокова, док је добар учинак имао и Матиц Ребец 16 поена, седам асистенција, али и чак шест изгубљених лопти.

У наредном колу Цедевита гостује Крки, а ФМП дочекује Олимпију.

Олимпија - Игокеа 18.00

Табела: Звезда 18-1, Цедевита 14-5, Партизан 13-6, Будућност 13-6, Мега 10-9, ФМП 8-11, Задар 7-12, Морнар 7-12, Цибона 7-12, Игокеа 6-12, Олимпија 5-13, Крка 5-14.

Извор: Б92/мондо.рс