Агуеро је најбољи стрелац свих времена у Ситију!

Стрелом у историју! И међу 10 је у клубу 200 са Ширером, Рунијем, Лампардом, Гигсом, Колом, Анријем. . .

Фудбал 11.02.2019 | 16:15
Чудесно прво полувреме је одиргао Манчестер Сити против Челсија и за 25 минута напунио мрежу Плаваца до врха. На семафору је стајало бруталних 4:0... Почетком другог дела пао је и пети.

А ко би други предњачио у таквој рапсодији, него Серхио Агуеро. Аргентинац је дао три комада, промашио зицер за још један и потпуно уништио одбрану Челсија. Не само да је Ситију отворио врата убедљиве победе, већ је исписао и историју манчестерског клуба. Фантастичним голом са 25 метара у 13. минуту се изједначио са Ериком Буком и Томијем Џонсоном на листи најбољих стрелаца Манчестер Ситија у историји када је првенство у питању. А неколико минута касније их је и надмашио 159. премијерлигашким голом у дресу Грађана.

Уз још 41 асистенцију коју је забележио у дресу Ситија, постао је тек шести играч у историји Премијер лиге који је пробио границу од укупно 200 голова и асистенција. Пре њега су то урадили само Алан Ширер (324), ВејнРуни (311), Френк Лампард (279), Рајан Гигс (271), Енди Кол (260), Тјери Анри (246), Теди Шерингем (222), Стивен Џерард (212) и Роби Фаулер (202).

И још један рекорд на помолу за Куна. Пошто је погодио са пенала у 56. минуту поравнао се са Аланом Ширером на листи играча са највише хет-трикова откако је настала Премијер лига...