Aguero je najbolji strelac svih vremena u Sitiju!

Strelom u istoriju! I među 10 je u klubu 200 sa Širerom, Runijem, Lampardom, Gigsom, Kolom, Anrijem. . .

Fudbal 11.02.2019 | 16:15
Čudesno prvo poluvreme je odirgao Mančester Siti protiv Čelsija i za 25 minuta napunio mrežu Plavaca do vrha. Na semaforu je stajalo brutalnih 4:0... Početkom drugog dela pao je i peti.

A ko bi drugi prednjačio u takvoj rapsodiji, nego Serhio Aguero. Argentinac je dao tri komada, promašio zicer za još jedan i potpuno uništio odbranu Čelsija. Ne samo da je Sitiju otvorio vrata ubedljive pobede, već je ispisao i istoriju mančesterskog kluba. Fantastičnim golom sa 25 metara u 13. minutu se izjednačio sa Erikom Bukom i Tomijem Džonsonom na listi najboljih strelaca Mančester Sitija u istoriji kada je prvenstvo u pitanju. A nekoliko minuta kasnije ih je i nadmašio 159. premijerligaškim golom u dresu Građana.

Uz još 41 asistenciju koju je zabeležio u dresu Sitija, postao je tek šesti igrač u istoriji Premijer lige koji je probio granicu od ukupno 200 golova i asistencija. Pre njega su to uradili samo Alan Širer (324), VejnRuni (311), Frenk Lampard (279), Rajan Gigs (271), Endi Kol (260), Tjeri Anri (246), Tedi Šeringem (222), Stiven Džerard (212) i Robi Fauler (202).

I još jedan rekord na pomolu za Kuna. Pošto je pogodio sa penala u 56. minutu poravnao se sa Alanom Širerom na listi igrača sa najviše het-trikova otkako je nastala Premijer liga...