ФРА: Шкулетић и ВАР оставили Монако без побједе у 91'!

Велика несрећа за Хрвата Субашића! Драматичан меч између Монепљеа и Нанта завршен ремијем (2:2), Канаринци у проблему. . .

Фудбал 10.02.2019 | 17:50
Нема среће за Монако. Све је наговештавало да ће тим из Кнежевине коначно да седне на зелену грану и изађе из опасне зоне. Имао је Монако вођство од 82. минута у Монпељеу, али је на крају морао да се задовољи само бодом.

Играо се 90. минут када је Глик непотребно дигао ногу и ударио по глави Петра Шкулетића. После ВАР-а досуђен је пенал који је Делорт претворио у погодак. И приликом тог пенала морала је драма да достигне врхунац. Практично је Субашић одбранио ударац, али му се лопта измигољила из руку и прешла гол црту.

Велика трагедија за Монако, посебно што је Флакао показао да га голгетерски инстинкт није напустио.

До деветог поготка у сезони Фалкао је стигао у 82. минуту када је на сјајан начин испратио једну контру гостију, сачекао да се лопта одбије и погодио даљи угао. Очигледно је да га голгетерски инстинкт није напустио.

Све је слутило на то да ће Колумбијац растужити колонију бивших играча Црвене звезде и Партизана. У стартној постави домаћина поново се нашао Дамијен Ле Талек, док су шансу у 60. минуту добили Михаило Ристић и Петар Шкулетић.

Мало после тога Монепље је изједначио. Дуго је мирисало на опасност у шеснаестерцу гостију, у једном тренутку Михаило Ристић је оклевао, али се на крају лопта одбила до Лаборда који је закуцао у мрежу. Потом је Фалкао на описан начин донео Кнежевима друго вођство. Није вредело.

Монако је у великим проблемима, а у сличној ситуацији је и Нант. Тачније, Канаринци су направили озбиљан кикс. Не само због пораза од Нима (2:4), већ и због чињенице да су у другом полувремену примили чак четири гола. Распала се игра Нанта, посебно у одбрани па ће Вахид Халилхоџић имати доста проблема у наставку сезоне.

ФРАНЦУСКА 1 - 24. коло