FRA: Škuletić i VAR ostavili Monako bez pobjede u 91'!

Velika nesreća za Hrvata Subašića! Dramatičan meč između Monepljea i Nanta završen remijem (2:2), Kanarinci u problemu. . .

Fudbal 10.02.2019 | 17:50
Nema sreće za Monako. Sve je nagoveštavalo da će tim iz Kneževine konačno da sedne na zelenu granu i izađe iz opasne zone. Imao je Monako vođstvo od 82. minuta u Monpeljeu, ali je na kraju morao da se zadovolji samo bodom.

Igrao se 90. minut kada je Glik nepotrebno digao nogu i udario po glavi Petra Škuletića. Posle VAR-a dosuđen je penal koji je Delort pretvorio u pogodak. I prilikom tog penala morala je drama da dostigne vrhunac. Praktično je Subašić odbranio udarac, ali mu se lopta izmigoljila iz ruku i prešla gol crtu.

Velika tragedija za Monako, posebno što je Flakao pokazao da ga golgeterski instinkt nije napustio.

Do devetog pogotka u sezoni Falkao je stigao u 82. minutu kada je na sjajan način ispratio jednu kontru gostiju, sačekao da se lopta odbije i pogodio dalji ugao. Očigledno je da ga golgeterski instinkt nije napustio.

Sve je slutilo na to da će Kolumbijac rastužiti koloniju bivših igrača Crvene zvezde i Partizana. U startnoj postavi domaćina ponovo se našao Damijen Le Talek, dok su šansu u 60. minutu dobili Mihailo Ristić i Petar Škuletić.

Malo posle toga Moneplje je izjednačio. Dugo je mirisalo na opasnost u šesnaestercu gostiju, u jednom trenutku Mihailo Ristić je oklevao, ali se na kraju lopta odbila do Laborda koji je zakucao u mrežu. Potom je Falkao na opisan način doneo Kneževima drugo vođstvo. Nije vredelo.

Monako je u velikim problemima, a u sličnoj situaciji je i Nant. Tačnije, Kanarinci su napravili ozbiljan kiks. Ne samo zbog poraza od Nima (2:4), već i zbog činjenice da su u drugom poluvremenu primili čak četiri gola. Raspala se igra Nanta, posebno u odbrani pa će Vahid Halilhodžić imati dosta problema u nastavku sezone.

FRANCUSKA 1 - 24. kolo