Цвајта: Хет-трик Кордобе умирио Пирате!

Препорођена Арминија гази редом! Чак осам голова на премијерне две утакмице у Цвајти.

Фудбал 08.02.2019 | 21:05
Убедљиве победе Келна и Арминије обележили су уводне мечеве 21. кола у Цвајти.

У великом дербију на свом Рајн Енерги стадиону Јарчеви су савладали Санкт Паули и после четири дана вратили се на друго место, које су им Пирати преотели у понедељак победом над Унион Берлином. Келн је био суров у других 45 минута и на крилима троструког стрелца Џона Кордобе стигао до убедљивог тријумфа од чак 4:1.

Санкт Паули је само у првих 45 минута пружио достојан отпор домаћину чије је вођство неутралисао ветеранАлекс Мајер у 38. минуту, али су у наставку Кордоба са још два комада и фантастични Симон Теродезаокружили убедљив тријумф главног фаворита за директан повратак у Бундеслигу.

Арминија је, предвођена новим тренером Увеом Нојхаусом стигла до треће узастоипне победе овог пролећа и то у гостима против Регензбурга од чак 3:0. Клос у шестом, Фоглзамер у 25. са пенала и Брунер у 50. били су стрелци за фудбалере из Билефелда који су дефинитивно у страшној форми. Ко зна, ако овако наставе, могли би временом да се умешају у борбу за бараж...

НЕМАЧКА 2 - 21. коло