Cvajta: Het-trik Kordobe umirio Pirate!

Preporođena Arminija gazi redom! Čak osam golova na premijerne dve utakmice u Cvajti.

Fudbal 08.02.2019 | 21:05
Ubedljive pobede Kelna i Arminije obeležili su uvodne mečeve 21. kola u Cvajti.

U velikom derbiju na svom Rajn Energi stadionu Jarčevi su savladali Sankt Pauli i posle četiri dana vratili se na drugo mesto, koje su im Pirati preoteli u ponedeljak pobedom nad Union Berlinom. Keln je bio surov u drugih 45 minuta i na krilima trostrukog strelca Džona Kordobe stigao do ubedljivog trijumfa od čak 4:1.

Sankt Pauli je samo u prvih 45 minuta pružio dostojan otpor domaćinu čije je vođstvo neutralisao veteranAleks Majer u 38. minutu, ali su u nastavku Kordoba sa još dva komada i fantastični Simon Terodezaokružili ubedljiv trijumf glavnog favorita za direktan povratak u Bundesligu.

Arminija je, predvođena novim trenerom Uveom Nojhausom stigla do treće uzastoipne pobede ovog proleća i to u gostima protiv Regenzburga od čak 3:0. Klos u šestom, Foglzamer u 25. sa penala i Bruner u 50. bili su strelci za fudbalere iz Bilefelda koji su definitivno u strašnoj formi. Ko zna, ako ovako nastave, mogli bi vremenom da se umešaju u borbu za baraž...

NEMAČKA 2 - 21. kolo