ЕЛ: Страшан меч у Блауграни и велика побједа Барсе!

Шарасу потребно "обезбеђење", Пешић га победио у Блауграни! Кошаркаши Барселоне савладали су Жалгирис резултатом 78:72 у Блауграни у 22. колу Евролиге у мечу одиграном у шпанској Блауграни.  Жалгирис се добро борио, али положио оружје на крају.

Кошарка 07.02.2019 | 23:24
Барса је победила Жалгирис по други пут ове сезоне, након што их је у првом мечу у Литванији савладала после продужетка.

Тим Светислава Пешића победом је остао усамљен на 5. месту Евролиге, одмах иза Ефеса а испред Олимпијакоса, док је Жалгирис забележио четврти пораз заредом и остао ван зоне доигравања.

Барселона је градила предност током првог полувремена и мирно је повећавала, па је на полувреме отишла са +7. Поћетком треће деонице Пешићеви изабраници су имали и двоцифрену предност, али је уследио повратак чете Шарунаса Јасикевичуса, која је у последњих десет минута ушла са два поена "вишка".

Домаћин је успео да се опорави од напада заухкталог Жалгириса и да врати резултат у своју корист, те да ту предност одржи све до самог краја, иако су гости имали неколико прилика да меч учине занимиљивијим у завршници.

Меч је обележила и комична сцена у којој је Јасикевичус био љут на судије и хтео да се обрачуна, али су му асистенти послужили као обезбеђење и спречили га у томе да добије техничку грешку.

Адам Ханга био је најефикаснији код домаћих са 14 поена, а пратили су га Кевин Серафан са 12 поена и шест скокова, Анте Томић са 11 поена и шест ухваћених лопти, те Тома Ертел и Пјер Ориола са по 10 поена.

Артурас Милакнис је постигао 17, а бивши плеј Црвене звезде Нејт Волтерс 15 поена. Истакао се и Ерон Вајт, који је имао десет поена и осам скокова.

Страшан меч за крај првог дана евролигашког четвртка! После великог узбуђења у Тел Авиву и фантастичног преокрета Макабија у последњим тренуцима тесног сусрета са Олимпијакосом уз хитац Скотија Вилбекина, Барселона је надиграла Жалгирис са 78:72 и тако наставила потеру за четвртим местом на табели!

Фантастичан дуел у Блауграни! Поготово у трећој четвртини, где је прштало на све стране од великих погодака кошаркаша Жалгириса. Успели су да надокнаде десет поена минуса (38:48) с почетка деонице и уз 24 поена чак и да преокрену резултат и поведу с два поена (62:60) уочи почетка завршног периода. Међутим, тада је Барселона додала гас и прегазила госте из Литваније. Барса је серијом 11:4 у првих шест минута стигла до 71:66 и онда успела да задржи предност до краја утакмице.

Код Барселоне петорица играча имали су бар по десет поена. Најефикаснији је био Адам Ханга с 14 поена, два мање имао је Кевин Серафан уз шест скокова, Анте Томић је скупио 11 поена и шест ухваћених лопти, док су Тома Ертел и Пјер Ориола имали по десет поена. Госте је предводио Артурас Милакнис са 17 поена.Нејт Волтерс је убележио 15 поена (7/16 из игре, 1/5 за три) и седам асистенција, док је Арон Вајт имао 10 поена и осам скокова.

Четвртим поразом у минулих пет кола Жалгирис се озбиљно удаљио од плеј-оф места и сада заостаје две победе за Басконијом, уз утакмицу више. Барса је наставила потеру за Ефесом и четвртим местом на табели.

Резултати:

четвртак

Анадолу Ефес - Гран Канарија 93:74 (26:19, 17:27, 26:14, 24:14)
/Симон 25, 4 ск, 3 ас - Хена 16/

Будућност - Химки 90:98 (20:22, 26:23, 19:23, 25:30)
/Кол 20, 2 ск, 11 ас - Мики 25, 4 ск/

Макаби - Олимпијакос 65:64 (14:16, 12:13, 19:13, 20:22)
/Блек 19, 7 ск - Спанулис 16, Вилијамс-Гос 16/

Барселона - Жалгирис 78:72 (23:20, 22:18, 15:24, 18:10)
/Ханга 14, Томић 11, 6 ск - Милакнис 17, Волтерс 15, 7 ас/

петак

ЦСКА Москва - Реал Мадрид 18.00
Фенербахче - Панатинаикос 18.45
Басконија - Бајерн 20.30
Милано - Дарушафака 20.45

Табела: Фенербахче 18-3, Реал 17-4, ЦСКА 16-5, Ефес 14-8, Барселона 13-9, Олимпијакос 12-10, Бајерн 11-10, Милано 10-11, Макаби 10-12, Панатинаикос 9-12, Химки 9-13, Жалгирис 8-14, Гран Канарија 6-16, Будућност 6-16, Дарушафака 3-18.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс