EL: Strašan meč u Blaugrani i velika pobjeda Barse!

Šarasu potrebno "obezbeđenje", Pešić ga pobedio u Blaugrani! Košarkaši Barselone savladali su Žalgiris rezultatom 78:72 u Blaugrani u 22. kolu Evrolige u meču odigranom u španskoj Blaugrani.  Žalgiris se dobro borio, ali položio oružje na kraju.

Košarka 07.02.2019 | 23:24
Barsa je pobedila Žalgiris po drugi put ove sezone, nakon što ih je u prvom meču u Litvaniji savladala posle produžetka.

Tim Svetislava Pešića pobedom je ostao usamljen na 5. mestu Evrolige, odmah iza Efesa a ispred Olimpijakosa, dok je Žalgiris zabeležio četvrti poraz zaredom i ostao van zone doigravanja.

Barselona je gradila prednost tokom prvog poluvremena i mirno je povećavala, pa je na poluvreme otišla sa +7. Poćetkom treće deonice Pešićevi izabranici su imali i dvocifrenu prednost, ali je usledio povratak čete Šarunasa Jasikevičusa, koja je u poslednjih deset minuta ušla sa dva poena "viška".

Domaćin je uspeo da se oporavi od napada zauhktalog Žalgirisa i da vrati rezultat u svoju korist, te da tu prednost održi sve do samog kraja, iako su gosti imali nekoliko prilika da meč učine zanimiljivijim u završnici.

Meč je obeležila i komična scena u kojoj je Jasikevičus bio ljut na sudije i hteo da se obračuna, ali su mu asistenti poslužili kao obezbeđenje i sprečili ga u tome da dobije tehničku grešku.

Adam Hanga bio je najefikasniji kod domaćih sa 14 poena, a pratili su ga Kevin Serafan sa 12 poena i šest skokova, Ante Tomić sa 11 poena i šest uhvaćenih lopti, te Toma Ertel i Pjer Oriola sa po 10 poena.

Arturas Milaknis je postigao 17, a bivši plej Crvene zvezde Nejt Volters 15 poena. Istakao se i Eron Vajt, koji je imao deset poena i osam skokova.

Strašan meč za kraj prvog dana evroligaškog četvrtka! Posle velikog uzbuđenja u Tel Avivu i fantastičnog preokreta Makabija u poslednjim trenucima tesnog susreta sa Olimpijakosom uz hitac Skotija Vilbekina, Barselona je nadigrala Žalgiris sa 78:72 i tako nastavila poteru za četvrtim mestom na tabeli!

Fantastičan duel u Blaugrani! Pogotovo u trećoj četvrtini, gde je prštalo na sve strane od velikih pogodaka košarkaša Žalgirisa. Uspeli su da nadoknade deset poena minusa (38:48) s početka deonice i uz 24 poena čak i da preokrenu rezultat i povedu s dva poena (62:60) uoči početka završnog perioda. Međutim, tada je Barselona dodala gas i pregazila goste iz Litvanije. Barsa je serijom 11:4 u prvih šest minuta stigla do 71:66 i onda uspela da zadrži prednost do kraja utakmice.

Kod Barselone petorica igrača imali su bar po deset poena. Najefikasniji je bio Adam Hanga s 14 poena, dva manje imao je Kevin Serafan uz šest skokova, Ante Tomić je skupio 11 poena i šest uhvaćenih lopti, dok su Toma Ertel i Pjer Oriola imali po deset poena. Goste je predvodio Arturas Milaknis sa 17 poena.Nejt Volters je ubeležio 15 poena (7/16 iz igre, 1/5 za tri) i sedam asistencija, dok je Aron Vajt imao 10 poena i osam skokova.

Četvrtim porazom u minulih pet kola Žalgiris se ozbiljno udaljio od plej-of mesta i sada zaostaje dve pobede za Baskonijom, uz utakmicu više. Barsa je nastavila poteru za Efesom i četvrtim mestom na tabeli.

Rezultati:

četvrtak

Anadolu Efes - Gran Kanarija 93:74 (26:19, 17:27, 26:14, 24:14)
/Simon 25, 4 sk, 3 as - Hena 16/

Budućnost - Himki 90:98 (20:22, 26:23, 19:23, 25:30)
/Kol 20, 2 sk, 11 as - Miki 25, 4 sk/

Makabi - Olimpijakos 65:64 (14:16, 12:13, 19:13, 20:22)
/Blek 19, 7 sk - Spanulis 16, Vilijams-Gos 16/

Barselona - Žalgiris 78:72 (23:20, 22:18, 15:24, 18:10)
/Hanga 14, Tomić 11, 6 sk - Milaknis 17, Volters 15, 7 as/

petak

CSKA Moskva - Real Madrid 18.00
Fenerbahče - Panatinaikos 18.45
Baskonija - Bajern 20.30
Milano - Darušafaka 20.45

Tabela: Fenerbahče 18-3, Real 17-4, CSKA 16-5, Efes 14-8, Barselona 13-9, Olimpijakos 12-10, Bajern 11-10, Milano 10-11, Makabi 10-12, Panatinaikos 9-12, Himki 9-13, Žalgiris 8-14, Gran Kanarija 6-16, Budućnost 6-16, Darušafaka 3-18.

Izvor: B92/mozzartsport/mondo.rs