ЕЛ: Макаби срушио Олимпијакос, послије драме!

Милутинов близу дабл-дабла! Кошаркаши Макабија из Тел Авива победили су Олимпијакос у 22. колу Евролиге после неизвесне завршнице, резултатом 65:64.  Вилбекин срушио Олимпијакос после десет година! Победа која се чекала пуну деценију у Тел Авиву.

Кошарка 07.02.2019 | 22:10
Олимпијакосу је ово трећи узастопни пораз, док је Макаби уписао четврту победу у претходних пет утакмица.

На мечу је виђена велика борба и егал током свих 40 минута, а кошаркаши обе екипе су најбоље оставили за крај.

У завршници је виђен прави спектакл и драма. Макаби је на два минута до краја имао пет поена предности, али је Василис Спанулис погодио две тројке, другу на 14 секунди до краја када је лопта ударила о први обруч, затим о таблу, али се вратила у обруч.

Макаби је поверио лопту Скотију Вилбекину, који је на 4,4 секунде до краја погодио шут преко руке Алекса Тупана и донео +1 својој екипи, па је Дејвид Блат одреаговао са тајм-аутом, али се тренеру домаћих није свидела дефанзивна поставка па је он одреаговао истом мером.

Лопта је у нападу гостију дошла до Принтезиса, који је покушао полухорогом левом руком, лопта се нећкала, али на крају завршила ван обруча.

Макаби су до победе предводили Вилбекин и Тарик Блек. Скоти је постигао 17 поена, док је Блек имао 19, уз седам скокова.

Најбољи у Олимпијакосу били су Василис Спанулис и Најџел Вилијамс-Гос са по 16 поена. Српски центар Никола Милутинов уписао је девет поена и седам скокова.

Пуних десет година прошло је како је Макаби победио Олимпијакос пред својом публиком и вечерас је Понос Израела коначно успео да сруши и ту неславну традицију. Одлична екипа грчког стручњака Јаниса Сферопулоса успела је да сломи атинске црвено-беле у неизвесном дуелу са 65:64 поготком Скотија Вилбекина за два само четири секунде пре краја.

Занимљив и напет финиш гледали смо у Тел Авиву, а утакмицу је закувао у последњих два минута Василис Спанулис који је у већем делу меча био неприметан. Са две везане тројке популарни Били је донео кош предности Олимпијакосу (64:63) 14 секунди пре краја, пре него што је Американац с турским пасошем узео ствари у своје руке и одлучио ову занимљиву и борбену утакмицу.

За десету победу Макабија у Евролиги ове сезоне најзаслужнији су били Тарик Блек са 19 и већ поменутиВилбекин са 17 поена. Остатак тима забележио је једноцифрен број поена, али је и то било довољно за пету победу на последњих шест утакмица у најелтинијем европском такмичењу.

На другој страни у редовима Олимпијакоса наступио је и српски репрезентативац Никола Милутинов који је имао скроман учинак од девет поена и седам скокова за 30 минута проведених на терену. Најефикаснији код гостију били су Спанулис и Најџел Вилијамс Гос са по 16 кошева.

Резултати:

четвртак

Анадолу Ефес - Гран Канарија 93:74 (26:19, 17:27, 26:14, 24:14)
/Симон 25, 4 ск, 3 ас - Хена 16/

Будућност - Химки 90:98 (20:22, 26:23, 19:23, 25:30)
/Кол 20, 2 ск, 11 ас - Мики 25, 4 ск/

Макаби - Олимпијакос 65:64 (14:16, 12:13, 19:13, 20:22)