ФА Куп: Чудан гол, грешка одбране и Брајтон у 1/8-финала!

Увек је занимљиво гледати окршаје екипа из Премијер лиге и Чемпионшипа. Тако је било и овога пута у судару ВБА и Брајтона који је добио премијерлигаш Брајтон и то после продужетака с 3:1. После 90 минута резултат је гласио 1:1 (0:0).

Фудбал 07.02.2019 | 10:00
Био је то тврд дуел у ком се није лако долазило у шансе, али их је било. Брајтон је у првом полувремену погодио пречку, али је први ударац задао ВБА. Играо се 77. минут када је после центаршута лопта ишла ка Бартлију, овај је буквално кидао дрес свог чувара, а онда док је стајао на гол-линији и држао се за стативу успео да доведе домаћина у предност.

Брајтон је извукао продужетке голом Флорина Андонеа у 82. минуту када је Румун искористио шансу и грешку одбране Албиона. На тај начин се отишло у продужетке.

А тамо је све решио Глен Мари.

Ушао је у игру у 101. минуту, а већ после три минута затресао мрежу после шута Локадије и на тај начин одвео Брајтон у даљи ток такмичења. На крају је дао још један, чисто да не буде да је овај пре тога био случајан.