FA Kup: Čudan gol, greška odbrane i Brajton u 1/8-finala!

Uvek je zanimljivo gledati okršaje ekipa iz Premijer lige i Čempionšipa. Tako je bilo i ovoga puta u sudaru VBA i Brajtona koji je dobio premijerligaš Brajton i to posle produžetaka s 3:1. Posle 90 minuta rezultat je glasio 1:1 (0:0).

Fudbal 07.02.2019 | 10:00
Bio je to tvrd duel u kom se nije lako dolazilo u šanse, ali ih je bilo. Brajton je u prvom poluvremenu pogodio prečku, ali je prvi udarac zadao VBA. Igrao se 77. minut kada je posle centaršuta lopta išla ka Bartliju, ovaj je bukvalno kidao dres svog čuvara, a onda dok je stajao na gol-liniji i držao se za stativu uspeo da dovede domaćina u prednost.

Brajton je izvukao produžetke golom Florina Andonea u 82. minutu kada je Rumun iskoristio šansu i grešku odbrane Albiona. Na taj način se otišlo u produžetke.

A tamo je sve rešio Glen Mari.

Ušao je u igru u 101. minutu, a već posle tri minuta zatresao mrežu posle šuta Lokadije i na taj način odveo Brajton u dalji tok takmičenja. Na kraju je dao još jedan, čisto da ne bude da je ovaj pre toga bio slučajan.

FA KUP - 1/16 FINALA (PONOVLJENI MEČEVI)