ШПА: Леганес до побједе са десеторицом!

У последњем сусрету 22. кола Примере фудбалери Леганеса су као гости савладали Рајо Ваљекано са 2:1.  Рајо се баш зезнуо, Леганесу је ово више од три бода! Битан меч у борби за опстанак.  Леганес са десеторицом шокирао Рајо.  Изненађење у "малом" мадридском дербију.

Фудбал 04.02.2019 | 23:43
Био је то прави подгвиг гостујуће екипе ако се има у виду да су више од пола сата играли са играчем мање због искључења Алана Ниома у 58. минуту.

Леганес је дошао до предности у 36. минуту преко Данца Мартина Брајтвајта. Он је после корнера са леве стране одлично реаговао и главом лопту спровео у мрежу домаће екипе.

Финиш сусрета био је веома узбудљив. Прво је у 83. минуту Рајо Ваљекано успео да изједначи. Голман Леганеса је кратко одбио лопту после ударца са дистанце, а на њу је натрчао Алваро Гарсија и послао је у мрежу.

Када се очекивало да Рајо можда стигне и до победе, уследио је нови шок за домаће навијаче. После корнера са десне стране у 85. минуту, одбрана Раја је слабо интервенисала што је искористоио Јусеф Ен Несири да постигне гол за победу Леганеса.

Рајо Ваљекано је био у одличној офрми и дочекао је директног ривала у борби за опстанак с намером да му побегне за три бода и дође на деобу 12. места са Билбаоом. Али Пчелице су направиле велики кикс који би могао скупо да их кошта.

Рајо је на свом терену поражен од Леганеса 1:2 и остао је у зони испадања, док је градски ривал са ова три бода побегао на три разлике и налази се у бољој ситуацији. Дански нападач Мартин Брајтвајт се показује као сјајно појачање. Јануарска аквизиција Леганеса из Мидлзброа је после голова Барселони и Реалу, вечерас начео и Рајо у 36. минуту лепим голом главом после корнера.

Од почетка је Данац у тандему са Ен Несиријем мучио одбрану домаћина, па је гол дошао више него заслужено. Рајо је узвратио у другом полувремену, а поготово после 59. минута када је Њом добио црвени картон и оставио Леганес са играчем мање.

Голман Куељар је у неколико наврата спасавао Леганеса, али у 83. минуту није ништа могао када је Алваро Гарсија натрчао на одбијену лопту после шута Раула де Томаса.

Ипак, Рајо је убрзо доживео нови хладан туш. Само два минута касније се Ен Несири сјајно снашао у гужви после корнера и постигао победоносни гол.