ŠPA: Leganes do pobjede sa desetoricom!

U poslednjem susretu 22. kola Primere fudbaleri Leganesa su kao gosti savladali Rajo Valjekano sa 2:1.  Rajo se baš zeznuo, Leganesu je ovo više od tri boda! Bitan meč u borbi za opstanak.  Leganes sa desetoricom šokirao Rajo.  Iznenađenje u "malom" madridskom derbiju.

Fudbal 04.02.2019 | 23:43
Bio je to pravi podgvig gostujuće ekipe ako se ima u vidu da su više od pola sata igrali sa igračem manje zbog isključenja Alana Nioma u 58. minutu.

Leganes je došao do prednosti u 36. minutu preko Danca Martina Brajtvajta. On je posle kornera sa leve strane odlično reagovao i glavom loptu sproveo u mrežu domaće ekipe.

Finiš susreta bio je veoma uzbudljiv. Prvo je u 83. minutu Rajo Valjekano uspeo da izjednači. Golman Leganesa je kratko odbio loptu posle udarca sa distance, a na nju je natrčao Alvaro Garsija i poslao je u mrežu.

Kada se očekivalo da Rajo možda stigne i do pobede, usledio je novi šok za domaće navijače. Posle kornera sa desne strane u 85. minutu, odbrana Raja je slabo intervenisala što je iskoristoio Jusef En Nesiri da postigne gol za pobedu Leganesa.

Rajo Valjekano je bio u odličnoj ofrmi i dočekao je direktnog rivala u borbi za opstanak s namerom da mu pobegne za tri boda i dođe na deobu 12. mesta sa Bilbaoom. Ali Pčelice su napravile veliki kiks koji bi mogao skupo da ih košta.

Rajo je na svom terenu poražen od Leganesa 1:2 i ostao je u zoni ispadanja, dok je gradski rival sa ova tri boda pobegao na tri razlike i nalazi se u boljoj situaciji. Danski napadač Martin Brajtvajt se pokazuje kao sjajno pojačanje. Januarska akvizicija Leganesa iz Midlzbroa je posle golova Barseloni i Realu, večeras načeo i Rajo u 36. minutu lepim golom glavom posle kornera.

Od početka je Danac u tandemu sa En Nesirijem mučio odbranu domaćina, pa je gol došao više nego zasluženo. Rajo je uzvratio u drugom poluvremenu, a pogotovo posle 59. minuta kada je Njom dobio crveni karton i ostavio Leganes sa igračem manje.

Golman Kueljar je u nekoliko navrata spasavao Leganesa, ali u 83. minutu nije ništa mogao kada je Alvaro Garsija natrčao na odbijenu loptu posle šuta Raula de Tomasa.

Ipak, Rajo je ubrzo doživeo novi hladan tuš. Samo dva minuta kasnije se En Nesiri sjajno snašao u gužvi posle kornera i postigao pobedonosni gol.