ТУР: Лудило у Бурси!

Јевтовић направио пенал, ВАР одузео победу домаћину, навијачи терали председника! Мршавих 0:0 после узбудљивих 90 и кусур минута. . .

Фудбал 04.02.2019 | 21:00
Бурно вече у Бурси, а биће изгледа и ноћ. Домаћи фудбалери нису успели да сломе отпор Коње током 98 минута велике борбе у последњем мечу 20. кола турског шампионата, па су мршавим ремијем (0:0) остали у доњем делу табеле иако су имали другачије амбиције нешто пре 18 часова када је меч почео.

Последњи судијски звиждук после чак осам имута надокнаде био је знак за оркестрирано незадовољство навијача домаћег тима који су тражили оставку председника Алија Аја почастивши га најсочнијим псовкама и увредама. Очекивано, Бурса је уочи сезоне најављивала озбиљне резултате, али се тренутно налази тек на 11. месту са шест везаних мечева без победе.

Вечерас су могли да прекину ту лошу серију да њихов нападач Умут Најир није пропустио најбољу шшансу да им донесе победу. Првотимац Бурсе је лоше извео једанаестерац у финишу првог полувремена, погодио само леву стативу, а занимљиво да је прекршај за најстрожу казну направио некадашњи везиста Партизана Марко Јевтовић који је одиграо цео меч за Коњу.

Бурса је била боља у већем делу утакмице, створила је више изгледних шанси (погађала и стативу на почетку), а није имала среће ни у 77. минуту када им је главни арбитар на асистенцију ВАР-а поништио погодак који би вероватно био за победу. Познати Француз Анри Саве погодио је после гужве пред голом Коње, а главни арбитар проценио да је голу претходио прекршај над голманом и поништио.

Ово је чак шести поништени гол Бурси после ВАР-а у овој сезони и ниједан тим у Турској ове није пропатио више од Зелених крокодила.

Анталија - Бешикташ 2:6 (0:3)
/Дукара 56, Чико 90 - Љајић 35. пенал, Токоз 39, Хачинсон 43, Дурсун 67. аутогол, Кагава 82, 84/