TUR: Ludilo u Bursi!

Jevtović napravio penal, VAR oduzeo pobedu domaćinu, navijači terali predsednika! Mršavih 0:0 posle uzbudljivih 90 i kusur minuta. . .

Fudbal 04.02.2019 | 21:00
Burno veče u Bursi, a biće izgleda i noć. Domaći fudbaleri nisu uspeli da slome otpor Konje tokom 98 minuta velike borbe u poslednjem meču 20. kola turskog šampionata, pa su mršavim remijem (0:0) ostali u donjem delu tabele iako su imali drugačije ambicije nešto pre 18 časova kada je meč počeo.

Poslednji sudijski zvižduk posle čak osam imuta nadoknade bio je znak za orkestrirano nezadovoljstvo navijača domaćeg tima koji su tražili ostavku predsednika Alija Aja počastivši ga najsočnijim psovkama i uvredama. Očekivano, Bursa je uoči sezone najavljivala ozbiljne rezultate, ali se trenutno nalazi tek na 11. mestu sa šest vezanih mečeva bez pobede.

Večeras su mogli da prekinu tu lošu seriju da njihov napadač Umut Najir nije propustio najbolju ššansu da im donese pobedu. Prvotimac Burse je loše izveo jedanaesterac u finišu prvog poluvremena, pogodio samo levu stativu, a zanimljivo da je prekršaj za najstrožu kaznu napravio nekadašnji vezista Partizana Marko Jevtović koji je odigrao ceo meč za Konju.

Bursa je bila bolja u većem delu utakmice, stvorila je više izglednih šansi (pogađala i stativu na početku), a nije imala sreće ni u 77. minutu kada im je glavni arbitar na asistenciju VAR-a poništio pogodak koji bi verovatno bio za pobedu. Poznati Francuz Anri Save pogodio je posle gužve pred golom Konje, a glavni arbitar procenio da je golu prethodio prekršaj nad golmanom i poništio.

Ovo je čak šesti poništeni gol Bursi posle VAR-a u ovoj sezoni i nijedan tim u Turskoj ove nije propatio više od Zelenih krokodila.

Antalija - Bešiktaš 2:6 (0:3)
/Dukara 56, Čiko 90 - Ljajić 35. penal, Tokoz 39, Hačinson 43, Dursun 67. autogol, Kagava 82, 84/