ХОЛ - То је Фајенорд: Разбије Ајакс, па изгуби од Ексцелзиора!

Тим из Ротердама је поражен на овом гостовању после гола у 90. минуту! ПСВ петардом одговорио Ајаксу - Де Јонг је звер од нападача! Хет-трик капитена Филипсоваца за убедљив тријумф над Фортуном - 5:0.

Фудбал 04.02.2019 | 11:00
Ако се питате како је могуће да је Фајенорд разбио Ајакс са 6:2 код куће, а није ближи титули него што је тренутна ситуација, онда је меч против Ексцелзиора прави одговор. Тим Ђованија ван Бронхорста нема континуитет, па је на овом релативно лаком гостовању успео чак да изгуби с 2:1 (0:0).

Фајенорд је победом тражио приближавање Ајаксу, али је кикснуо и то озбиљно. И то против треће најлошије екипе у шампионату. Све до самог краја је деловало да ћемо "киксом" назвати нерешен исход, а онда је Ексцелзиор успео да постигне гол и добије ову утакмицу.

Потпуно изненађујуће... Иначе, у питању је врло леп погодак Ван дер Мера, прави фудбалски.

Иначе, прво полувреме утакмице завршено је резултатом 0:0, а онда је Робин ван Перси у 54. минуту искористио прилику у којој се нашао и прецизним ударцем донео предност Фајенорду.

Ипак, да ће бити све наопако по госте могло је да се наслути у 63. минуту кад аје Месод погодио, а онда је у надокнади уследио потпуни шок. Ван дер Мер је погодио и оставио Фајенорд без ичега.

Сада тим из Ротердама има 39 бодова и касни 11 за Ајаксом, као и 16 за ПСВ-ом.

ПСВ петардом одговорио Ајаксу - Де Јонг је звер од нападача! Хет-трик капитена Филипсоваца за убедљив тријумф над Фортуном - 5:0.

Лепом партијом и убедљивом игром ПСВ из Ајндховена је одржао пет бодова предности у односу на Ајакс и ватрометом голова против Фортуне (5:0) одговорио Копљаницима на синоћно растурање Венла у Амстердаму.

Блистао је капитен и најбољи стрелац Лук Де Јонг који је са нова три комада стигао до бројке од 18 голова у сезони и прилично одмакао првом пратиоцу Шпанцу Франу Солу из Виљема ИИ на листи стрелаца.

Голгетер ПСВ-а није се истакао лепим головима, то су данас улчинили Гастон Переиро и талентовани Коди Гакпо, али је сваки пут био на правом месту да рутински убаци лопту у мрежу што му је примарни посао.

После овог кола ПСВ има пет бодова више од Ајакса на врху табеле и мораће да се потруди да их одржи у наредне две утакмице како би са залихом дочекао дрерби са Фајенордом 24. фебруара.

Фортуна без обзира на убедљив пораз остаје ушушкана у средини табеле.

Цволе - Утрехт 4:3 (1:1)
/Ван Коиј 25, Лам 80, Ван дуинен 90. пенал, 90+3 - Густафсон 7, Летшерт 59, Баебек 75/

ПСВ - Фортуна 5:0 (1:0)