HOL - To je Fajenord: Razbije Ajaks, pa izgubi od Ekscelziora!

Tim iz Roterdama je poražen na ovom gostovanju posle gola u 90. minutu! PSV petardom odgovorio Ajaksu - De Jong je zver od napadača! Het-trik kapitena Filipsovaca za ubedljiv trijumf nad Fortunom - 5:0.

Fudbal 04.02.2019 | 11:00
Ako se pitate kako je moguće da je Fajenord razbio Ajaks sa 6:2 kod kuće, a nije bliži tituli nego što je trenutna situacija, onda je meč protiv Ekscelziora pravi odgovor. Tim Đovanija van Bronhorsta nema kontinuitet, pa je na ovom relativno lakom gostovanju uspeo čak da izgubi s 2:1 (0:0).

Fajenord je pobedom tražio približavanje Ajaksu, ali je kiksnuo i to ozbiljno. I to protiv treće najlošije ekipe u šampionatu. Sve do samog kraja je delovalo da ćemo "kiksom" nazvati nerešen ishod, a onda je Ekscelzior uspeo da postigne gol i dobije ovu utakmicu.

Potpuno iznenađujuće... Inače, u pitanju je vrlo lep pogodak Van der Mera, pravi fudbalski.

Inače, prvo poluvreme utakmice završeno je rezultatom 0:0, a onda je Robin van Persi u 54. minutu iskoristio priliku u kojoj se našao i preciznim udarcem doneo prednost Fajenordu.

Ipak, da će biti sve naopako po goste moglo je da se nasluti u 63. minutu kad aje Mesod pogodio, a onda je u nadoknadi usledio potpuni šok. Van der Mer je pogodio i ostavio Fajenord bez ičega.

Sada tim iz Roterdama ima 39 bodova i kasni 11 za Ajaksom, kao i 16 za PSV-om.

PSV petardom odgovorio Ajaksu - De Jong je zver od napadača! Het-trik kapitena Filipsovaca za ubedljiv trijumf nad Fortunom - 5:0.

Lepom partijom i ubedljivom igrom PSV iz Ajndhovena je održao pet bodova prednosti u odnosu na Ajaks i vatrometom golova protiv Fortune (5:0) odgovorio Kopljanicima na sinoćno rasturanje Venla u Amsterdamu.

Blistao je kapiten i najbolji strelac Luk De Jong koji je sa nova tri komada stigao do brojke od 18 golova u sezoni i prilično odmakao prvom pratiocu Špancu Franu Solu iz Viljema II na listi strelaca.

Golgeter PSV-a nije se istakao lepim golovima, to su danas ulčinili Gaston Pereiro i talentovani Kodi Gakpo, ali je svaki put bio na pravom mestu da rutinski ubaci loptu u mrežu što mu je primarni posao.

Posle ovog kola PSV ima pet bodova više od Ajaksa na vrhu tabele i moraće da se potrudi da ih održi u naredne dve utakmice kako bi sa zalihom dočekao drerbi sa Fajenordom 24. februara.

Fortuna bez obzira na ubedljiv poraz ostaje ušuškana u sredini tabele.

Cvole - Utreht 4:3 (1:1)
/Van Koij 25, Lam 80, Van duinen 90. penal, 90+3 - Gustafson 7, Letšert 59, Baebek 75/

PSV - Fortuna 5:0 (1:0)