ШПА: Узалуд мајсторство Казорле...

"Подморница" тоне ка Сегунди – Виљареал испустио 2:0! Фудбалери Виљареала и Еспањола ремизирали су 2:2 у првом недељном мечу 22. кола шпанске ЛаЛиге.  "Дављеник" Виљареал пред својим навијачима прокоцкао вођство од 2:0 у сусрету са Еспањолом.

Фудбал 03.02.2019 | 17:30
Виљареал је испустио вођство од 2:0 у последњих 15 минута и додатно угрозио свој прволигашки статус.

"Жута подморница" је повела голом Иборе у 37. минуту, да би у 65. Санти Касорла реализовао једанаестерац.

На Ел Мадригалу су већ почели да славе прву победу у домаћим такмичењима од 8. децембра, када је Бонера аутоголом у 75. минуту вратио Еспањол у игру.

То је пореметило домаћина који више није успевао да повеже игру, што Каталонци експресно користе и већ у 81. стижу до изједначења преко Росалеса.

До краја меча Виљареал више није имао ни физичке ни психолошке снаге да избори победу па је ремизирао пети пут у последњих седам кола.

С друге стране, ни Еспањол није славио од 4. јануара, али је бар окончао низ од три пораза.

Екипа Еспањола је 14. на табели Примере са 25 бодова, док је Виљареал на претпоследњем месту са шест бодова мање.

У следећем колу Виљареал очекује нови судар са конкурентима у борби за опстанак, гостује Ваљадолиду, док Еспањол чека још једног "дављеника", Рајо Ваљекано.

Екипа Виљареала налазила се на најбољем путу да забележи прву победу у Примери још од 25. новембра, али је у последњих 15 минута утакмице против Еспањола доживела слом, који је умало резултирао и поразом!

После вођства од 2:0, "жута подморница" и гости из Барселоне, којима такође не цветају руже, одиграли су нерешено - 2:2.

Предвођен надахнутим ветераном Сантијем Казорлом, Виљареал је стварао и пропуштао шансе, док после центаршута Казорле и ударца Морена у пречку, Ибора у 37. минуту није спровео лопту у мрежу са свега неколико метара.

Казорла је самог себе наградио за добру партију поготком са "беле тачке" у 65. минуту, али је прекаљени италијански штопер Данијеле Бонера потом неспретно интервенисао и после једне одбране Дијега Лопеза, "успео" да савлада сопственог голмана.

Као да је имао далеко више снаге, Еспањол је од тог тренутка сабио домаћина у казнени простор и заслужено изједначио "пројектилом" Роберта Росалеса у рашље, искоса са десне стране. Последњих 10 минута Виљареал се очајнички бранио и одбранио макар тај један бод, који му суштински не мења много.

Некадашњи полуфиналиста Лиге шампиона остаје претпоследњи на табели, са четири или пет бодова мање од конкурената у борби за опстанак, који сви одреда тек треба да играју своје мечеве 22. кола!

Након победе над Бетисом 25. новембра, Виљареал је у "Ла Лиги" забележио четири пораза и пет ремија, док је Еспањол у претходних 10 кола имао катастрофалан учинак од једне победе и девет пораза, што је и њега довело у позицију да страхује за опстанак.