ŠPA: Uzalud majstorstvo Kazorle...

"Podmornica" tone ka Segundi – Viljareal ispustio 2:0! Fudbaleri Viljareala i Espanjola remizirali su 2:2 u prvom nedeljnom meču 22. kola španske LaLige.  "Davljenik" Viljareal pred svojim navijačima prokockao vođstvo od 2:0 u susretu sa Espanjolom.

Fudbal 03.02.2019 | 17:30
Viljareal je ispustio vođstvo od 2:0 u poslednjih 15 minuta i dodatno ugrozio svoj prvoligaški status.

"Žuta podmornica" je povela golom Ibore u 37. minutu, da bi u 65. Santi Kasorla realizovao jedanaesterac.

Na El Madrigalu su već počeli da slave prvu pobedu u domaćim takmičenjima od 8. decembra, kada je Bonera autogolom u 75. minutu vratio Espanjol u igru.

To je poremetilo domaćina koji više nije uspevao da poveže igru, što Katalonci ekspresno koriste i već u 81. stižu do izjednačenja preko Rosalesa.

Do kraja meča Viljareal više nije imao ni fizičke ni psihološke snage da izbori pobedu pa je remizirao peti put u poslednjih sedam kola.

S druge strane, ni Espanjol nije slavio od 4. januara, ali je bar okončao niz od tri poraza.

Ekipa Espanjola je 14. na tabeli Primere sa 25 bodova, dok je Viljareal na pretposlednjem mestu sa šest bodova manje.

U sledećem kolu Viljareal očekuje novi sudar sa konkurentima u borbi za opstanak, gostuje Valjadolidu, dok Espanjol čeka još jednog "davljenika", Rajo Valjekano.

Ekipa Viljareala nalazila se na najboljem putu da zabeleži prvu pobedu u Primeri još od 25. novembra, ali je u poslednjih 15 minuta utakmice protiv Espanjola doživela slom, koji je umalo rezultirao i porazom!

Posle vođstva od 2:0, "žuta podmornica" i gosti iz Barselone, kojima takođe ne cvetaju ruže, odigrali su nerešeno - 2:2.

Predvođen nadahnutim veteranom Santijem Kazorlom, Viljareal je stvarao i propuštao šanse, dok posle centaršuta Kazorle i udarca Morena u prečku, Ibora u 37. minutu nije sproveo loptu u mrežu sa svega nekoliko metara.

Kazorla je samog sebe nagradio za dobru partiju pogotkom sa "bele tačke" u 65. minutu, ali je prekaljeni italijanski štoper Danijele Bonera potom nespretno intervenisao i posle jedne odbrane Dijega Lopeza, "uspeo" da savlada sopstvenog golmana.

Kao da je imao daleko više snage, Espanjol je od tog trenutka sabio domaćina u kazneni prostor i zasluženo izjednačio "projektilom" Roberta Rosalesa u rašlje, iskosa sa desne strane. Poslednjih 10 minuta Viljareal se očajnički branio i odbranio makar taj jedan bod, koji mu suštinski ne menja mnogo.

Nekadašnji polufinalista Lige šampiona ostaje pretposlednji na tabeli, sa četiri ili pet bodova manje od konkurenata u borbi za opstanak, koji svi odreda tek treba da igraju svoje mečeve 22. kola!

Nakon pobede nad Betisom 25. novembra, Viljareal je u "La Ligi" zabeležio četiri poraza i pet remija, dok je Espanjol u prethodnih 10 kola imao katastrofalan učinak od jedne pobede i devet poraza, što je i njega dovelo u poziciju da strahuje za opstanak.