Чемпионшип: Норичов шамар Лидсу!

И гажење због којег Лудак неће моћи да спава! Канаринци у великом стилу покорили Еланд Роуд - 3:1.

Фудбал 02.02.2019 | 23:07
Норич је узвратио Лидсу на његовом терену готово истом мером (3:1) за јесењи пораз на Кероу Роуду, па 16 коле пре краја Чемпионшипа имамо изједначену трку за прво место. Паунови и Канаринци деле врх табеле са по 57 бодова, а после сјајног дербија одиграног пред више од 35.000 душа у срцу Јоркшира.

Лидс је нападао, стварао и промашивао шансе, а Норич све то мудро сачекао и казнио. Из отпадака. Имао је среће гостујући голман Тим Крул у неколико наврата када су домаћи фудбалери непрецизно шутирали, а посебно добре шансе нису искористили Езгјан Алиоски и Тајлер Робертс у уводних 15-ак минута игре.

Било је то и у тренуцима након што је Марио Вранчић уз доста среће из слободног ударца начео мрежу Кика Касиље. Одлично је шутирао некадашњи фудбалер Дармштата, а лопту је на путу до мреже леђима скренуо један фудбалер домаћег тима.

Лидс је играо своју игру, нападао и стварао шансе, али није често шутирао у оквир гола гостију. Да ће бодови отпутовати на Кероу Роуд било је јасно у 35. када се после покушаја Вранчића лопта одбила на страну, а тамо сналажљиви Тему Пуки само сместио у мрежу за 2:0.

Био је то шок гол који је оковао ноге играчима Лидса, а друго полувреме и поред великог поседа и напада није донело бољи резултат.

Све је било готово у 78. минуту када је Марио Вранчић још једним голом ставио тачку на овај меч и подсетио Марсела Бијелсу да ништа још није готово о да Лидс мора да буде озбиљно сконцентрисан уколико жели да се врати у Премијер лигу после 15 година.

Све што су домаћини урадили био је почасни гол који је дао резервиста Патрик Бамфорд у 91. минуту. Слаба утеха...