Čempionšip: Noričov šamar Lidsu!

I gaženje zbog kojeg Ludak neće moći da spava! Kanarinci u velikom stilu pokorili Eland Roud - 3:1.

Fudbal 02.02.2019 | 23:07
Norič je uzvratio Lidsu na njegovom terenu gotovo istom merom (3:1) za jesenji poraz na Kerou Roudu, pa 16 kole pre kraja Čempionšipa imamo izjednačenu trku za prvo mesto. Paunovi i Kanarinci dele vrh tabele sa po 57 bodova, a posle sjajnog derbija odigranog pred više od 35.000 duša u srcu Jorkšira.

Lids je napadao, stvarao i promašivao šanse, a Norič sve to mudro sačekao i kaznio. Iz otpadaka. Imao je sreće gostujući golman Tim Krul u nekoliko navrata kada su domaći fudbaleri neprecizno šutirali, a posebno dobre šanse nisu iskoristili Ezgjan Alioski i Tajler Roberts u uvodnih 15-ak minuta igre.

Bilo je to i u trenucima nakon što je Mario Vrančić uz dosta sreće iz slobodnog udarca načeo mrežu Kika Kasilje. Odlično je šutirao nekadašnji fudbaler Darmštata, a loptu je na putu do mreže leđima skrenuo jedan fudbaler domaćeg tima.

Lids je igrao svoju igru, napadao i stvarao šanse, ali nije često šutirao u okvir gola gostiju. Da će bodovi otputovati na Kerou Roud bilo je jasno u 35. kada se posle pokušaja Vrančića lopta odbila na stranu, a tamo snalažljivi Temu Puki samo smestio u mrežu za 2:0.

Bio je to šok gol koji je okovao noge igračima Lidsa, a drugo poluvreme i pored velikog poseda i napada nije donelo bolji rezultat.

Sve je bilo gotovo u 78. minutu kada je Mario Vrančić još jednim golom stavio tačku na ovaj meč i podsetio Marsela Bijelsu da ništa još nije gotovo o da Lids mora da bude ozbiljno skoncentrisan ukoliko želi da se vrati u Premijer ligu posle 15 godina.

Sve što su domaćini uradili bio je počasni gol koji je dao rezervista Patrik Bamford u 91. minutu. Slaba uteha...